Extraliga softballu mužů – první hrací víkend 23. a 24. dubna 2016. – 27.4.2016

Extraliga softballu mužů – první hrací víkend 23. a 24. dubna 2016. – 27.4.2016

První hrací víkend Eagles muži odehráli na Severu Čech v Chomutově a v Mostě.

V sestavě se objevilo několik nových tváří:

Jirka Bliek – nový člen oddílu se zkušenostmi z nejvyšší baseballové soutěže v Holandsku – 2B, SS;

Miloš Svoboda – přestoupil z Mistrálu Praha – 2B, SS;

Marek Jícha – na hostování z Plzně – of;

Broňa Kratochvíl – na hostování z Kunovic – pitcher, 1B;

Jakub Jůza – na hostování ze Spectra – catcher;

Také jsme však začínali novou sezónu bez našeho nejlepšího hráče Tomáše Bendy, který byl pracovně mimo ČR, což dost ovlivnilo sílu celého týmu. A Jonáš Mach je pracovně na celý rok za velkou louží v NY.

V sobotu 23.4.2016 jsme hráli s Chomutovem. Oba zápasy jsme prohráli.

V prvním zápase se s námi vypořádal nadhazovač Chomutova Marek Malý, který za 6 směn, kdy utkání končilo rozdílem 9:2, nadhodil 13 x SO. Zápas byl sice po 4. směně jen 2:1 pro Chomutov, ale v pátém a šestém inningu jsme útok Chomutova neudrželi.

 

Na začátku druhého zápasu jsme využili určité nekoncentrace Marka Malého a šli do vedení 2:0. Ještě po 4. innigu jsme vedli 3:2, ale pak Chomutov v dalších dvou směnách udělal 4 a 2 body a stanovil tak konečný výsledek 8:3.

Chomutov je letos výrazně omlazený a bez dlouholeté opory Luboše Vrbenského, ale v osobě Marka Malého oddílu roste nová ústřední postava. Sám si „hážu“, sám si pálím (2 x Hr).

V neděli 24.4.2016 jsme jeli do Mostu. Počasí bylo spíše zimní, ale nějak se s tím všichni vypořádali.

S nováčkem soutěže (kde mimo jiné hrají D. Černý, D. Čech, M. Žofka, kteří loni hostovali u Eagles) jsme potřebovali bodovat i bez Bendiče. O to více to bylo těžší.

První zápas nadhazoval za Most Martin Žofka a celkem dobře – 10 x SO. V páté směně jsme však díky pěti bodům odskočili na stav 7:3. Před poslední pálkou Mostu v sedmé směně jsme vedli 8:4, Nezby odpálil singl a Dominik Čech Hr a rázem to bylo 8:6 bez autu. Pak se na metu dostali ještě dva hráči, ale Standa Havel se zvednul a dvěma SO na závěr udržel první letošní vítězství. Klobouk dolů před Standou. Ve věku 52 let odehrát celý vítězný zápas na prkně, to se jen tak nevidí!

 

Ve druhém zápase dostali příležitost hráči, kteří byli na lavičce. Nadhazoval Broňa Kratochvíl na Jakuba Jůzu. První směna byla z naší strany zoufalá – 0:5. Začali jsme však náskok Mostu snižovat i díky trojbodovému Hr Jakuba Jůzy (jeho první v extralize). A po páté směně jsme prohrávali 5:6. V 6. innigu jsme po šťastném SO-PB a po E1 při ulejvce začali neuvěřitelnou kanonádu. Po třech HR a dalších čtyřech odpalech jsme udělali neuvěřitelných 12 bodů. Soupeř v dohrávce 6. směny udělal jen jeden bod a tak utkání skončilo 17:7.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama