OPENING DAY 2016 JE ZA NÁMI – 6.4.2016

OPENING DAY 2016 JE ZA NÁMI – 6.4.2016

Baseballová sezona otevřela své brány v pátek 1. dubna v areálu Eagles Praha, kdy se utkali domácí hráči s obhájci titulu a pražskými rivaly Kotlářkou. Kromě zápasu byl pro fanoušky připraven i bohatý doprovodný program.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

Celý Opening Day začal již hodinu před hlavním zápasem, kdy se utkaly nejmenší naděje obou týmu v exhibičním zápase, kdy nešlo o výsledek, ale především o radost ze hry.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.Po showtimech obou týmu přišel na řadu slavnostní nástup. Postupně se na hřišti představili všichni hráči hostující Kotlářky, domácích Eagles a rozhodčí. Následovala státní hymna. Prvním vrcholem dne bylo rozšíření Síně Slávy Eagles Praha. Jubilejním desátým členem elitní společnosti se stal dlouhodobý hráč a trenér, opora reprezentace pan Miroslav Duffek. V českém baseballovém světě známý „Duffčák“ pak hodil slavnostní nadhoz utkání.

 

A poté již začal samotný zápas. Domácí hráči začali na kopci s Matějem Huškem. Kotlářka nasadila reprezentačního nadhazovače Marka Červenku. První změnu skóre uviděla solidně zaplněná tribuna hlavního hřiště hned v dohrávce první směny, kdy single Marka Chlupa stáhl domů Jana Pojera.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

V polovině druhé směny přišla na řadu druhá slavnostní chvilka. Týden před Opening Day probíhala soutěž v malování pro nejmladší hráče Eagles Praha. Samotní hráči poté vybrali ty nejlepší z takřka třiceti obrázků a ti obdrželi ceny přímo na hřišti během zápasu. Vítěz si domů odnesl kulich MLB týmů a hlavně podepsanou fotografii A-týmu Eagles Praha.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

Obrat ve skóre přinesl začátek třetí směny. Kotlářka vyvinula tlak na obranu domácího týmu, odpálila několik hitů a doběhla pro dva body.  V dalším průběhu se oba týmy mohli spolehnout na své nadhazovače a dobře fungující pole.

 

Diváci si pak mohli užít další části doprovodného programu. Nejprve se rozdávali ceny v tombole. Výherci si domů odnesli míček podepsaný mj. nadhazovačem Chicaga Cubs Adamem Warrenem či vítězem World Series Trotem Nixonem, kulich Baltimore Orioles a mikinu České reprezentace. Po tombole následovalo losování výherce „50:50“, který si domů mohl odnést 1235,- Kč. Vítěz však celou sumu věnoval do fondu na oslavy 35. výročí klubu, který se díky daru rozrostl o 2470,- Kč. Děkujeme

 

Kotlářka navýšila svůj náskok v dohrávce sedmé směny, když na střídajícího nadhazovače Josefuse našel recept Martin Mužík. Dvoumetový odpal znamenal navýšení skóre ve prospěch Kotlářky na 4:1. Útočnou smršť pak spustili hráči z Markéty na začátku osmé směny, kdy doběhli celkem pro 9 bodů, Eagles nepomohli ani dvě změny nadhazovačů. V dohrávce inningu Eagles pouze zkorigovali dvěma doběhy na konečné skóre 3:13.

Závěrečnou tečkou za celým programem byl ohňostroj.

Článek v novinách.

Fotogalerie

ČT video

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama