Máme za sebou první hrací víkend druhé ligy žákyň. Na turnaj se přihlásilo 10 týmů, vznikly tak dvě skupiny po pěti týmech. Čekaly nás tedy v sobotu tři zápasy a v neděli dva – jeden dohrávání základní skupiny a druhý o umístění. Jako první proti nám nastoupily Snails Kunovice. Papírově patřily k silnějším soupeřům, nic jsme tedy nepodcenili a do zápasu jsme nastoupili v poměrně silné sestavě – házet začala Emma Beňová (do třetí směny střídána Rózou Blažkovou) na Julču Vondráčkovou. Do posledního inningu se pálkařsky více projevovaly Kunovice, zvrat však přišel záhy v poslední směně, kdy se nám povedlo body dorovnat a nakonec i přidat. O vítězný bod se postarala Eliška Plevová po odpalu Týny Alechky na nadhoz.

Druhé v pořadí nás čekal tým Trhové Sviny. Na prkno se na začátek postavila Emma, za domácí metou hru řídila Eliška Plevová. Zápas byl jednoduchý, konečný výsledek 9:0 pro nás asi mluví za vše.

Třetí a poslední sobotní zápas se odehrál proti Olympii Blansko. Netušili jsme, do čeho jdeme, a tak jsme začali silnější sestavou. Na prkno se na začátek postavila Róza Blažková na Julču Vondráčkovou. Olympia nás překvapila jak bojovností na pálce, tak poměrně kvalitní hrou v poli. Měli jsme maličko duševní pokles, kdy se nám nedařilo, padaly nám míče, nebyli jsme schopni uhrát tolik potřebný třetí out a vysvobodit se. Nakonec se holkám povedlo zvednout hlavy a zápas dotáhly do úspěšného konce. Konečný výsledek 6:4 pro nás znamenal, že v tu chvíli můžeme být nejhůře čtvrtí.

Po sobotní hrací části jsme se kolektivně i s rodiči vydali na blízký zámek Hluboká. Samotný zámek byl bohužel zavřený, nicméně holkám k vyřádění stačila zámecká zahrada J.

V neděli nás čekal zkušenostmi asi nejslabší soupeř, rozhodli jsme se tedy pro malé experimenty v sestavě. První se na prkno postavila Róza, kečrovala Elenka Gayduková. Obě holky se trápily, Merklín nás poněkud překvapil svou bojovností a chutí dostat se v tabulce výš než my. Oproti předpokladům byl zápas vyrovnaný, po třetí směně (a vypršení časového limitu) bylo skóre 8:8. Již do třetí směny se na prkno postavila Eliška Plevová, chytat jí šla Emma Beňová. Obě se se svými novými rolemi popasovaly na výbornou, krásné zákroky měly i holky v infieldu – Žofka Kubcová na dvojce zahrála krásné (a občas i pěkně těžké) míče ze vzduchu, Terka Stejspalová zase na výbornou pohlídala třetí metu. Vzhledem k vyrovnanému skóre jsme museli do prodloužení, ve kterém se povedlo skóre posunout na 9:9, stále to neřešilo problém. Šli jsme tedy do druhého prodloužení, na prkně stále Eliška, proti ní si sedla Julča a bylo vidět, že tohle holkám svědčí. Eliška na to, že to byla její první ligová (a vlastně i tak první) zkušenost s nadhozem, tak oba tie-breaky zakončila strike-outy. I přes veškerou snahu nám ale Merklín nasypal dva body a bylo třeba zabojovat, vrátit jim je a něco přidat. V dohrávce druhého tie-breaku jsme začali s Julčou na druhé metě, postupně se nám podařilo po luxusních ulejvkách Elišky a Sandry Merfaitové naplnit všechny mety. Na pálku šla Terka Stejspalová. Po jednom past-ballu jsme stáhli bod, situace dva tři obsazená, bez outu, stále na pálce Terka. Všichni víme, že umí pálit, ale že to v rozhodujícím okamžiku pošle až za osmičku, to asi nečekal nikdo J. Krásným dlouhým hitem stáhla domů dva body a mohli jsme se tak radovat z opravdu zaslouženého vítězství. Brána do finále byla otevřená!

Ve finále na nás čekal Chomutov, jenž ve své skupině pokosil všechny týmy vysoko s nulou. Vylosovali jsme si pozici hostí, šli jsme do zápasu naplno. Velmi nás ale překvapila nadhazovačka Chomutova – na rychlost jejího nadhozu holky nebyly zvyklé a ty mladší se při představě, že půjdou na pálku, maličko rozklepaly. Korunu všemu nasadilo trefení Nikolky Škardové, naší nejmladší hráčky. Naštěstí z toho byla jen modřina a otisk softballového míčku pod levou lopatkou. Po výměně rolí, když jsme šli bránit, se na prkno opět postavila Emma na Julču, Sandra klasicky 1. meta, Žofka 2., Terka 3., Róza spojka a zadní pole hlídaly zleva Bětka Rendlová, Eliška a Sofie Merfaitová. Zápas byl natolik vyrovnaný, že za konečný výsledek, prohra 1:3, se nemusí nikdo vůbec stydět. Splnili jsme, že budeme nejhůře čtvrtí, byli jsme druzí.

https://www.eagles.cz/wp-content/uploads/2017/01/IMG_4674.jpg

Poděkování patří nejen holkám, ale i přítomným rodičům. Děkujeme J

Za žákyně, Iva Wurmová