2. turnaj 2. ligy žákyň – 4.5.2016

2. turnaj 2. ligy žákyň – 4.5.2016

O víkendu 30.4. – 1.5., kdy na Eagles probíhaly bujaré oslavy 35. výročí založení klubu, jsme se s žákyněmi vydali do nedalekého Dvora Králové na 2. turnaj 2. ligy žákyň.

Tentokrát bylo přihlášených pouze devět týmů a po námitkách Chomutova se i upravil hrací systém na klasického pavouka.

Během soboty nás čekali naši obvyklí soupeři, v pořadí Dvůr Králové, Kunovice a Blansko. Jediné Kunovice nám daly malinko zabrat a nasázely nám pár bodíků, které jsme horko těžko vraceli, jinak jsme ostatní soupeře přejeli jak zelený válec. Na nadhozu se standardně střídaly Emma Beňová s Rózou Blažkovou, po delší pauze se k nim přidala a mile překvapila Nela Pichlová. Výsledky v pořadí 15:1, 7:5 a 10:2 nám zajistily postup do semifinále z prvního místa ve skupině.

V neděli nás čekali v zápase o postup do finále pražští Joudrs. Ze začátku zápas vypadal vyrovnaně, ale nakonec naše holky zvedly hlavy, přizpůsobily se nadhozu a doslova Joudrs rozpálily. Konečný výsledek 8:0 nás krásně poslal do finále, kde na nás opět čekal Chomutov. Naše holky sice měly obavy z jejich nadhazovačky, nicméně už si proti ní stály mnohem lépe než při prvním setkání. Finále luxusně odházela Nelča s Emmou, oba zápasy vydržela chytat Julča Vondráčková. Výsledek finále nás nijak nepřekvapil, 1:3 pro Chomutov pro nás znamenalo krásné druhé místo a nárůst zkušeností proti Chomutovu.

Za tento víkend patří pochvala všem zúčastněným, neboť holky předvedly naprosto vyrovnaný výkon (i když jsme se občas báli), Arnošt to skvěle odkaučoval z jedničky a Míša Beňová s Luckou Kratochvílovou se postaraly o holky v dugoutu. Teď nás čeká turnaj v holandské Bussumi a o týden později se vydáme do Merklína na třetí turnaj.

Za žákyně, Iva Wurmová

Advertisement