Českou baseballovou extraligu zpestří velmi atraktivní událost. V Třebíči se uskuteční All Star Weekend, tedy exhibiční utkání českých reprezentantů proti výběru zahraničních hráčů z domácích extraligových týmů. Svátek baseballu zatraktivní další doprovodné programy, například juniorská reprezentace osmnáctiletých proti výběru z 1. ligy, Homerun derby a další soutěže pro diváky. Vstupné je za 50 korun, pokud kdokoli přijde na třebíčský stadion Na Hvězdě s trikem české reprezentace nebo s reprezentační kšiltovkou, má vstup volný.

Program začne už v sobotu 7. května od 16:00, kdy proti sobě nastoupí reprezentace U18 a výběr 1. ligy. Hlavní část se uskuteční v neděli od 13:00, kdy na Třebíči začne zábavný program v podobě Homerun derby, štafetového běhu po metách a dalších soutěží. Od 16:00 se rozehraje hlavní utkání: Česká reprezentace proti výběru zahraničních hráčů z extraligy.

„K vidění budou reprezentanti, kteří se objevili na kvalifikaci World Baseball Classic v Mexiku a hráči ze širšího výběru. Chci, aby si to fanoušci co nejvíce užili. Zároveň to bude příprava na evropský šampionát, který se uskuteční v září,“ popisuje Michal Müller, trenér českého výběru. Startovací jedničkou na nadhozu bude Dan Mráz z Techniky Brno. K vidění bude Marek Červenka z Kotlářky Praha, Matěj Hejma z Eagles Praha, nebo Martin Schneider z Draků Brno a další.

Tým zahraničních hvězd bude řídit trenér Kris Richards z Kotlářky Praha a asistovat mu bude Ondřej Chocholatý. „Tým máme, což je důležitý. Oporou určitě bude Mitchell Nilsson, jeden z nejlepších pálkařů v české baseballové extralize. Bohužel nemůžeme počítat s cizinci z několika týmů. Nahradili je tak čeští hráči: Matěj Menšík z Techniky a Jakub Černík z Olomouce. Finální sestavu budeme ještě ladit,“ dodal Chocholatý.

Cílem bude hlavně pobavit fanoušky a užít si celý den.

Program All Star Weekendu v příloze

Baseball Czech