BUSSUM 2016 – HODNOCENÍ – 23.5.2016

BUSSUM 2016 – HODNOCENÍ – 23.5.2016

Minulý týden se Eagles vydali reprezentovat na turnaj do holandské Bussumi.

Turnaje se účastnila kategorie baseball U13, U15 a softball U13.

Hodnocení baseball U15

Cílem účasti na turnaji bylo se sehrát a vytvořit dobrou týmovou atmosféru. Čekalo nás 6 zápasů během dvou dnů, což byla pěkná porce. V neděli jsme dorazili na místo a po obědě (vlastní zásoby + nákup v supermaketu) jsme absolvovali lehký trénink. V neděli nás čekal první zápas proti týmu z Francie. Po začátečnické nervozitě se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce 12:6. Celý zápas výborně odházel Koudy. Připsal si pěkných 5 SO. V útoku se pak dařilo Matějovi K., Davidovi P., Markovi M. a též i Koudymu, který zaznamenal HR.

Druhý zápas nás čekal proti holandskému týmu Marshals. Tento tým byl od začátku dobrým soupeřem. Naší největší zbraní byl David P., který je na nadhozu celý zápas držel zkrátka a zaznamenal 4 SO. Na pálce se pak nejvíce dařilo Tonymu, který odpálil HR a stáhl 4 body. Dále se taky dařilo Koudymu, který též odpálil HR a stáhl 3 body. Tento zápas jsme vyhráli 9:4, nicméně to nebylo jednoduché.

Třetí a poslední zápas nedělního dne nás čekal proti domácímu týmu HCAW 2. Nutno podotknout, že domácí tým měl na tomto turnaji 3 týmy a tento byl pravděpodobně nejslabší. Na našem nadhozu se představil Kuba Č. a Honza S.. Oba nadhazovači splnili úkol, se kterým jsme do zápasu šli, házet co nejvíce striku.

Večer byl zakončen hromadnou BBQ a zápasem nejlepší baseballové ligy v Holandsku.

Skupinu jsme vyhráli a tím si zajistili elitní skupinu o finálové boje.

V pondělí nás čekal tým Marshal. Na kopci se představil Kuba Č., který házel celý zápas a velice dobře. Zápas jsme měli pod kontrolou do poslední směny. Zde se naše obrana nepoprala s několika odpaly a po chybách byl konečný stav zápasu 7:7. Za zmínku stojí tříbodový HR, který odpálil Honza U.

Další soupeř byl nesilnější na tomto turnaji. Německý tým Ambassadors. Na nadhozu se představil Tony, který házel velice dobře. V tomto zápase jsme pořád dotahovali nepříznivé skore zápasu. Soupeřův nadhazovače házel velice dobře. Za zápas jsme zaznamenali pouze 3 úspěšné odpaly a dva z toho Honza U. Ten taky stáhl dva ze tří bodů. V závěru utkání jsme mohli vyrovnat a jít možná do vedení ale vypršel čas a pravidla turnaje neumožnila zápas dohrát. Škoda. Nicméně to byl moc pěkný zápas.

Poslední utkání turnaje bylo proti týmu HCAW 1. Do zápasu jsme skočili naplno a ujali se vedení 8:0. Bohužel naše údernost ochabla a soupeř začal dotahovat. Nakonec jsme zápas vyhráli těsně 10:9, ale bylo to o nervy. Na nadhozu se vystřídal Honza U., Pepa Š. a Mára B.. V tomto zápase jsme zaznamenali neuvěřitelné 3 HR (Matěj, Tony a Honza U.).

https://www.eagles.cz/wp-content/uploads/2017/01/20160516_180625-1.jpg

Po posledním zápase nás čekalo zakončení turnaje a odjezd domů. Celkově tento turnaj hodnotím velice přínosně, jelikož se tým podařilo stmelit a nabudit. Doufám, že se tato atmosféra podaří přenést i do domácích zápasů v ČR. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, mému realizačnímu týmu za pomoc a všem rodičům za vzdálenou podporu.

Za U15 Honza.

Hodnocení softball U13

Nikdo pořádně nevěděl, do čeho jedeme a co nás čeká, neboť jsme byli přihlášeni na turnaj U16, ač sami jsme U13. Po příjezdu do Bussumi jsme se domluvili s místními ohledně bagů a využili jsme volný den k návštěvě Amsterdamu. Samotný turnaj totiž začínal až v neděli.

V neděli jsme tedy netrpělivě čekali, co nás čeká. Do prvního zápasu proti Dodgers jsme nastupovali jako hosté, dalo nám to výhodu sypat body již od začátku, což se vyplatilo – nasázeli jsme šest bodů a šli jsme bránit. Obě nadhazovačky (Emma a Nela) se praly s posunutým nadhazovacím prknem dopředu, na což jsme dovolili soupeři čtyři body. Při druhé pálce jsme nasázeli dalších šest bodů a vedení jsme si udrželi. Konečný výsledek 12:5 nás nakopl do dalšího zápasu. V tom jsme se utkali s týmem Catch. Nastupovali jsme v roli domácích. Na prkně začala Nela, druhou půlku zápasu doházela Róza. Zápas byl vyrovnaný, nakonec jsme se ale zvedli a vyhráli 13:10. V třetím zápase proti místním HCAW jsme se trápili ještě víc, bohužel jsme podlehli 5:6 a tím jsme ukončili první hrací den. Na holkách již byla vidět únava po cestě i po celém hracím dnu. Večer nás čekala vydatná večeře v podobě BBQ, přičemž jsme měli možnost sledovat krásný baseballový zápas na hlavním hřišti.

V pondělí nás čekaly opět tři zápasy, brzy ráno hned dva za sebou, třetí až odpoledne. Ranní zápasy byly odvetné proti HCAW a Catch. Holky byly jako vyměněné, všechny nadhazovačky předvedly kvalitní výkony, velmi nás podržela i Julča na catcherovi. I přes fakt, že odchytala prakticky celou neděli, měla energie na rozdávání a dodávala sílu celému týmu. Měli jsme obrovskou chuť vyhrát, HCAW od nás dostali 10 bodů a my jim povolili pouhé dva. S Catch byl zápas těžší, jelikož se v půlce rozpršelo natolik, že jsme museli zápas na chvíli přerušit. I tak jsme vyhráli 9:3 a mohli jsme se vydat do finálového zápasu, který jsme hráli až později odpoledne.

Mezitím holky odpočívaly a využily času, aby vyhrály něco v místní tombole. Každá nakonec odjížděla se spoustou baseballových kartiček, akorát Terka Stejspalová si z tomboly odvezla jízdní kolo J.

V posledním zápase jsme se střetli opět s HCAW, do třetice jsme nepovolili ani bod a zároveň jsme Holanďankám dali 10 bodů a mohli se tak radovat z prvního místa.

Poděkování a poklona patří naprosto všem hráčkám, hlavně nadhazovačkám a catcherům, protože se praly jak s jinými míči, tak s rozhodčími, kteří měli občas dost zajímavé strikezóny. Všechny holky předvedly i výborný výkon na pálce, hlavně Emma svým čtyřbodovým oběhovým homerunem v posledním zápase.

Po vyhlášení jsme se rychle zabalili a kolem půl osmé jsme vyráželi zpět do Prahy plni zážitků a spokojenosti.

Za žákyně Iva, Dáda a Andrea

Další fotky

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama