Interliga U15 – druhé místo – 23.5.2016

Interliga U15 – druhé místo – 23.5.2016

O víkendu proběhl 2. turnaj interligy U15.

Cílem bylo hrát stejně dobře jako v Holandsku. Což se téměř podařilo.

První zápas jsme hráli proti týmu Sabat Praha. Na nadhozu se představil Marek B., který začal velice dobře. Po první směně jsme vedli 6:1. Náš útok těžil z nepřesnosti nadhazovače týmu Sabat a dobrých odpalů. Ve druhé směně se však Markovi přestalo, dařil a umožnil 6 BB a 1 HP. Zápas doházel  Honza U. Na pálce se nám moc nedařilo a v závěru jsme udělali několik zásadních chyb. Nakonec zápas skončil 9:9.

Druhý zápas jsme hráli s Arrows Ostrava. Jako hostující tým jsme začali na pálce a po 6 BB a 3 odpalech jsme se ujali vedení 7:0. Na nadhozu se představil Tony, který začal famózně. Po třech pálkařích ukončil směnu dvěma SO. Náš další útok zaznamenal další 4 body po singlu Michala K. a trojmeťáku Matěje Č.. Ve druhé směně se bohužel Tonymu přestalo dařit a po pěti BB byl střídán Markem M., který tuto směnu doházel. Ostrava však snížila na 11:7. Naše třetí pálka byla opět podpořena špatnými nadhozy soupeře a jedním odpalem Mika B. Soupeř šel tedy do dohrávky za stavu 14:7. Marko házel pěkně ale po 2 BB byl střídán Pepou Š., kterému se bohužel nedařilo. Další 2 BB znamenala další střídání. Aktuální stav zápasu již 14:12. Naštěstí Mike B. zápas zavřel a my si připsali první výhru.

Jelikož Ostrava porazila Sabat, znamenalo to pro nás první místo ve skupině a nedělní finále s Patriots Liberec.

Nedělní zápas jsme začali na pálce. Matěj K. dostal BB a vzápětí ukradl dvojku. Po chybě se nám podařilo poprvé skórovat a ujmout se vedení. Honza U. pak zajistil svým sebeobětovacím odpalem druhý bod. Na nadhozu začal Michal K., který házel velice dobře a první směnu udržel bez bodu. Vedeme 2:0. Na začátku druhé směny nás nastartoval Kuba K., který odpálil jednometový odpal. Po chybě obrany se na metu dostal i Marek B. S jedním autem máme obsazeny všechny mety. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout bod. Což bylo v na konci zápasu klíčové. V dohrávce druhé směny byl Michal K. vystřídán po trefení pálkaře a BB. Nahradil ho David P., který bohužel začal trefením. David pak začal házet pěkně, bohužel ho nepodržela obrana. Po dvou chybách se Patriots ujali vedení 3:2. Ve třetí směně jsme otočili stav na 4:3. Nutno však podotknout, že nebýt chyb v běhu po metách mohlo těch bodů být víc. V dohrávce zápasu jsme udělali další 2 šílené chyby a umožnili tak Patriots vyrovnat a vynutit Tie Break. Při obsazené první a druhé metě přišla další velká běžecká chyba. Ta byla naštěstí napravena dvoumetovým odpalem Matěje K. a Mika B. Stav utkání byl 6:4 pro nás. Bohužel i v této směně přišla další chyba, která znamenala vyrovnání zápasu a vzápětí i vítězný bod.

Byl to pěkný zápas napínavý od začátku do konce, bohužel jsme si ho nezasloužili vyhrát. Obrana vytvořila 6 chyba a běžci 2. Což je šíleně moc na zápas o čtyřech směnách. Klukům jsem to moc přál, ale máme před sebou ještě dlouhou cestu.

Velké díky všem hráčům a rodičům za podporu.

Honza

TEAM STATS 2016

Advertisement