Třetí turnaj 2. ligy žákyň v Merklíně – 24.5.2016

Třetí turnaj 2. ligy žákyň v Merklíně – 24.5.2016

Uplynulý víkend se odehrál již třetí turnaj 2. ligy žákyň. V sobotu v brzkých ranních hodinách jsme vyrazili směr Merklín.

V prvním zápase jsme se utkaly s tradičním soupeřem – Joudrs. Do zápasu jsme byly nasazeny jako domácí tým. Naše první obrana nebyla úplně stoprocentní, Joudrs dvakrát skórovaly a tak jsme šly útočit. Holky velmi dobře zvládly první útok a ujaly se vedení 4:2. Druhou směnu se na metu dostala hned první pálkařka našeho soupeře a ta také dokázala skórovat. To ale bylo ze strany Joudrs vše a Nela Pichlová na nadhozu zahrála spolu s obranou rychlé tři auty. Náš druhý útok rozjela Bety Rendlová, která se dostala odpalem na metu. Její dvě další spoluhráčky – Róza Blažková a Žofka Kubcová – ji následovaly a všechny tři doběhly domů. Skóre se před poslední směnou zdálo být dostačující, vedly jsme 7:3. Ale jak víme, Joudrs se nevzdávají a ještě naši obranu pěkně potrápily. Dva odpaly a tři doběhy ale nestačily na vítězství a tak jsme si připsaly první, důležitou výhru na turnaji.

Druhý zápas pro nás začal velmi dobře. Čtyři hráčky z našeho line-upu dokázaly odpálit a za stavu 5:0 jsme mohly jít v klidu bránit. Na nadhozu začala, ještě pěkně rozházená, Nela a dařilo se jí. První dvě pálkařky z ledenického line-upu byly strike-out. Třetí v pořadí dokázala odpálit na naši spojku Terku Stejspalovou, ta ale pěkně sebrala míč a zahrála třetí aut. Druhý útok dobře začala Róza s Eliškou Plevovou, které obě odpálily do vnějšího pole a společně s dalšími třemi spoluhráčkami po sérii PB doběhly pro body. V této směně jsme daly 6 bodů a v posledním inningu se na nadhozu představila Emma Beňová. Téměř stejný inning, dva strike-outy a aut z pole, pro nás znamenal vítězství po druhé směně a konečný stav zápasu 11:0.

Třetí zápas v sobotu se proti nám postavily Trhové Sviny. Minulý turnaj byl zápas vyrovnaný, a proto jsme šly do zápasu velmi zodpovědně. Na nadhozu se opět představila Emma, která vyřadila šest hráček soupeře strike-outem a společně s bezchybnou obranou dovolila soupeři pouze jeden odpal. Náš útok fungoval od začátku až do konce, každou směnu jsme daly 6 bodů a jasným výsledkem 18:0 jsme vyhrály skupinu. V tomto zápase si zahrály všechny naše hráčky, blýskla se Bára Kaplanová jedním odpalem a jednou ulejvkou.

V neděli v dopoledních hodinách nás čekal soupeř z Blanska. Zápas o finále byl vyrovnaný, oba týmy dobře bránily a po dvou směnách byl stav 0:0. Zápas se zlomil v třetí směně, kdy se naše pálky rozezněly a my jsme dokázaly otočit celý line-up a šestkrát doběhly na domácí metu. Dobrým výkonem se prezentovala Terka Kratochvílová, která dokázala odpálit v obou startech na pálce.

Po lehkém odpočinku nás čekal nejtěžší a zároveň nejdůležitější zápas, finále s Chomutovem. První dva turnaje jsme nedokázaly Chomutov porazit, a proto jsme byly odhodlané toto finále vyhrát. Obrana s výborně chytající Julčou Vondráčkovou zahrála tři auty a šlo se na pálku. Opět se proti nám na nadhozu postavila vysoká Kačka Kindermannová, ale naše holky už od začátku chtěly vyhrát. Krásným odpalem Rózy jsme rozjely útok, který se nakonec ukázal jako klíčový. Vedení 2:0 ale nic neznamenalo a další inningy byly velmi napínavé. Soupeř v druhé směně snížil na rozdíl jediného bodu, ale v dohrávce druhé směny byla hned první pálící Eliška Plevová trefena a zaslouženě doběhla domů pro třetí bod. Chomutov už nedokázal odpovědět a zápas skončil 3:1 pro nás. Krásným a bojovným výkonem jsme ukázaly, že i přes kvalitní nadhoz se dá vyhrát.

Poslední nejmenovanou hráčkou je Kristina Alechka, která ukazuje velkou snahu a chuť do hry a je důležitou součástí týmu. Turnaj jsme odehrály v 11 hráčkách a všechny holky zaslouží velkou pochvalu.

Za celý realizační tým všem moc děkuji za skvělý víkend a týmový výkon, plný radosti, dobrých zákroků, odpalů a bojovnosti našich holek. Velké poděkování patří rodičům a Danovi, kteří nás doprovázeli, bezpečně dopravili a fandili našim holkám.

A mé velké díky patří Verče, Lůce a Ivě, bez kterých by to opravdu nešlo.

Džejna

 

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama