Český baseballový pohár U18 na Eagles – 14.6.2016

Český baseballový pohár U18 na Eagles – 14.6.2016

Eagles Praha hostil Český baseballový pohár juniorů.

Český baseballový pohár kategorie U18 začal již ve čtvrtek předehrávkou dvou zápasů. V první utkání se představil tým Eagles proti Kotlářce. Zápase byl ze začátku v rukách Kotlářky, kdy se ujala vedení ve 2. směně. Zlom zápasu přišel však ve čtvrté a páté směně, kdy se Eagles podařilo skórovat 7x. Kotlářka pak již nedokázala zápas otočit a Eagles získalo první výhru v turnaji.

Ve druhém utkání to bylo jasné hned od začátku. Favorit Nuclears skóroval v pěti směnách ze šesti. Stav utkání se zastavil až na konečných 22:2 ve prospěch Nuclears.

Druhý hrací den bylo na programu sedm zápasů základní skupiny. Téměř všechny zápasy dopadly podle očekávání až na zápas ČR U15 proti Technice, kde ČR otočila nepříznivý stav 3:9 v dohrávce zápasu na 10:9. Druhé překvapení dne pak byl zápas Kotlářky proti Technice, kde naopak Technika otočila nepříznivý stav 2:3 v dohrávce zápasu na konečných 6:3. Další zápasy dopadly následovně:

Třetí hrací den znamenal dohrání skupin a určení týmů o jaké místo budou hrát. Na co se čekalo nejvíce, byla však první 4 místa pro semifinále což se v A skupině dost zamotalo. Skupina B dopadla podle předpokladu až na finálový zápas skupiny, kde Nuclears v dramatickém zápase porazilo Draky o první místo ve skupině.

Skupina A:

  1. Nuclears
  2. Draci
  3. Hroši
  4. Tempo Titans

Skupina B přinesla více vzrušení do turnaje. Cestu si totiž zkomplikoval tým Eagles, kdy podlehl týmu ČR U15 a tím vzniklo kolečko třech týmů (Eagles, Kotlářka a ČR U15). Nakonec z toho Eagles vyšlo nejlépe.

Skupina B:

  1. Arrows
  2. Eagles
  3. Kotlářka
  4. ČR U15
  5. Technika

Poslední finálový den začal zápasem o 5. místo, kde bez problémů zdolala Kotlářka tým Hrochů Brno 9:3 a zajistila si páté místo na ČBP U18. Druhé utkání bylo o 7. místo, kde se utkal tým ČR U15 proti Tempu Titans. Reprezentace hned v první směně ukázala, kdo bude mít v tomto utkání převahu a nakonec Tempo Titans zdolala 11:5 a tím si zajistila 7. místo.

Semifinále Arrows vs. Draci:

Toto utkání bylo v rukách nadhazovačů. Za Draky výborně nadhazující Ondřej Furko a za Ostravu Jakub Kubica. Jako první se vedení ujala Ostrava ve druhé směně 1:0. Na toto útok Draků zareagoval až v páté směně. Stav utkání 1:1 vystihuje kvalitu utkání a nasazení všech hráčů. Další bod přišel až v dohrávce utkání, kdy Ostrava obsadila všechny mety bez autu. Rozhodující odpal si pak připsal Michal Prokeš, který zápas i doházel.

Semifinále Nuclears vs. Eagles:

Druhé semifinále bylo také velice vyrovnané. Do zápasu lépe vstoupil tým Nuclears, který zaznamenal 2 body hned v první směně. Na tento nepříznivý stav Eagles zareagovali až na začátku třetí směny. Stav zápasu 2:2. To však bylo od hostujícího týmu Eagles v útoku vše. Nuclears skórovalo ještě čtyřikrát a zajistilo si tak finálovou účast.

Z důvodu nepříznivé předpovědi nastalo několik změn. Zápas o 3. místo se přesunul na hřiště č. 1 a zápas o 8. místo se přesunul na hřiště č. 2, který se bude hrát pouze 1 hodinu, aby finále mohlo začít již v 16 hodin.

Zápas o 3. Místo:

Tento zápas byl vyrovnaný do druhé směny. Ve třetí směně se podařilo Draků skórovat 4x a tím i určit směr vývoje tohoto zápasu. V páté směně se Eagles ještě podařilo snížit stav utkání na 4:8, ale poté již bodoval pouze tým Draků Brno. Konečný stav utkání se zastavil až na 20:4.

Zápas o 8. Místo:

Toto utkání bylo z důvodu nepříznivé předpovědi zkráceno pouze na hodinu. Technika po celou dobu zápasu určovala tempo a vedla do poslední směny 6:2. V dohrávce zápasu se podařilo týmu Tempo Titans vyrovnat a zápas byl ukončen nerozhodně.

Finále:

Finálové utkání mezi týmem Arrows a Nuclears bylo velice pěkné. Tým Arrows se hned v první směně dostal do vedení 2:0. Na to Nuclears odpovědělo snížením 2:1. Tlak Ostravy pokračoval i ve druhé směně získání dvou bodů znamenalo navýšení skóre na 4:1. Třebíč však odpověděla také dvoubodovým ziskem a stav utkání byl rázem 4:3. To však ze strany Nuclears bylo v útoku vše. Tým Arrows postupně navyšoval stav utkání až do vítězného konce, který byl 11:3. Ostrava tak mohla slavit zisk titulu na ČBP U18.

Velké díky patří všem týmům, hráčům, fanouškům a pořadatelům za vytvoření výborné atmosféry, která probíhala po celou dobu turnaje.

Advertisement

Facebook

Baseball Czech

Trojlístek baseballistů se dostal do finální nominace České republiky na Mistrovství Evropy mužů, které hostí německá města Bonn a Solingen. Držíme palce Tomáš Duffy Duffek, Petr Zýma a Matej Hejma.

24 likes, 0 comments2 weeks ago

Kadeti ovládli Back 2 School 2019 - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

25 likes, 0 comments2 weeks ago

Recent Tweets

(čeština) Reklama