Zápasy s Juniory ČR. 16.6.2016 na Krči

V prvním zápase Junioři ČR byli v reprezentační sestavě a s nadhazovačem Michalem Holobrádkem pustili Eagles pouze k jedinému, který udělal Bendič po jeho odpalu a následném od Petra Pachla.

Měli jsme sice osm odpalů, jenže jsme také devět lidí nechali na metách. Junioři měli jen čtyři odpaly, ale i díky dvoubodovému erroru na dva auty jsme nechali juniorku vyhrát 4:1. Na nadhozu za Eagles byli Bendič a Standa Havel.

Ve druhém zápase za Juniory ČR nadhazoval Jonáš Hajný. Hned v první směně jsme udělali 4 body a vypadalo to, že zápas bude pod kontrolou. Jenže pak zase přišla v letošním roce obvyklá letargie a další čtyři směny jsme nezaznamenali ani bod a z 19 startů pálkařů byl odpal jen třikrát. Hrůza. Bendič na nadhozu naštěstí do páté směny dovolil juniorům jen jeden odpal. V závěru utkání jsme přidali další body, ale i juniorka a nakonec zápas skončil 10:3 pro Eagles.

Zápasy s Mostem 18.6.2016 na Krči

Pokud chtějí Eagles pomýšlet na play-off, tak bylo nutností porazit hráče z Mostu.

Začínáme dobře a po druhé směně vedeme 3:0. Ve čtvrtém inningu Most snižuje na 2:4., po 5. směně je stav 5:3 pro Eagles. V 6. inningu po nechyceném SO a E na první metě přichází odpal Jardy Němce a rázem je to 5:5. Standa Havel už Most k žádnému bodu nepustil a před dohrávkou je stav pořád vyrovnaný. Když to nejde mladým, tak jim to musí ukázat zkušený hráč. Standa Havel jako první pálkař v 7. směně posílá odpal na 8-čku. Je střídán Ondrou Koubou (trenér riskuje, protože Standa jako střídající na nadhozu Bendiče je vyřazen ze hry) a obětovací ulejvkou se dostává na druhou metu. Jan Strádal dostává IB a Jakub Jůza pálí na 9, takže jsou plné mety s jedním autem. Na pálku jde jako svůj letošní první start Pavel Lahoda a daří se mu těžkým odpalem na Dominika Čecha dotáhnout domů vítězný bod na 6:5.

Ve druhém zápase máme opět dobrý start a po 1. směně vedeme 3:0. Pak zase úplně stejně nic a nic. Teprve v páté směně ožíváme a pálíme. Michal Písař dělá bod na odpal Jirky Blieka a Luboš Procházka pálí dvoubodový HR. Následně je trefen nadhozem Marek Jícha, kterého střídá Jan Janoušek. Díky PB a odpalu Jana Kryšpína dělá vítězný rozdílový bod na 7:0 po 5. směnách. Za Most nadhazoval Ondřej Němec a za Eagles Bendič.

Zápasy s Chomutovem 19.6.2016 na Krči

Chomutov oslaben o Marka Malého a posilněn Lukášem Nejedlým měl být pro nás vyrovnaným soupeřem, což se v obou zápasech potvrdilo. Eagles zase chyběl první catcher Jan Svatoň, tak ho museli nahradit mladí Jakub Jůza (na hostování ze Spectra) a Ondřej Kouba (na hostování ze Sezimova Ústí).

Jakub Petřík na nadhozu za Chomutov sice hodil pouze jediný SO, ale byly na něho jen čtyři odpaly a nedal jediné BB. Za Eagles skórují pouze Jakub Jůza a Bendič. Chomutov má za zápas také jen čtyři odpaly, ale díky několika PB ve třetím a SO-PB ve čtvrtém innigu soupeř dělá tři body, což mu stačí na konečné vítězství, protože Bendič svým sólo HR snižuje jen na 2:3. Za Eagles nadhazovali Bendič a Standa Havel.

Druhý zápas začíná na nadhozu Standa Havel, který prkno předává po čtvrté obraně Bendičovi za stavu 1:1. Standa tak pustil Chomutov za celkem odházených sedm směn jen k jednomu bodu! Eagles se konečně ve 4. směně trochu prosazují na Lukáše Nejedlého, který je vzápětí střídán Jakubem Petříkem. Pak Venca Svoboda svými neskutečnými zákroky zastavuje nápor Eagles na score 5:1. Chomutov díky odpalům V. Svobody a Petra Šestáka snižuje na 3:5, ale takto už zápas skončil.

Z posledních šesti zápasů jsme čtyři vyhráli, ale prohra s Juniory ČR nás musí mrzet. I když klobouk dolů před výkony juniorů. Myslím, že jsou na MS dobře připraveni.

Jistě jim pomáhá mimo jiné zkušenost z ligových zápasů. Otázkou zůstává, zda je v pořádku, že vedení Juniorů ČR je také vedením v extraligových oddílech? A pokud se nemýlím, tak sestavy juniorů na různé extraligové oddíly jsou taky rozdílné. Proč asi? Kdy jindy si má Michal Holobrádek a spol. vyzkoušet těžký alespoň jeden zápas proti Spectru? A jsem zvědav, jestli bude hrát proti Ledenicím stejná sestava jako proti Eagles. Vsadím se, že ne. Tak schválně, uvidíme.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles