Zápasy s Tempem 7.5.2016 na Krči

První zápas s Tempem jsme jasně prohráli 0:8. Proti Jiřímu Brabcovi jsme neměli šanci a za celý zápas jsme dali jen tři odpaly. Soupeř měl odpalů devět a k tomu nějaké BB a dva erory a bylo po zápase.

Ve druhém utkání jsme na mladého Josku z Tempa měli také jen tři odpaly, ale i Tempo odpálilo pouze třikrát. Nicméně kombinace BB, HB a dvoumetový odpal od Mikuláše Klase z Tempa znamenala 2 body. Tempo i díky tomu vyhrálo nad Eagles 3:2. V sedmém inningu Eagles naplnili mety, ale netrpělivý Michal Písař odpálil hned první nadhoz vzduchem na druhou metu a šance na zvrat byla potopena.

Zápasy s Hrochy Z Havlíčkova Brodu 21.5.2016 na Krči

V prvním zápase opět jen tři odpaly na Michala Holobrádka stačily pouze na dva body. Soupeř měl také jen tři odpaly, ale díky eroru hráčů Eagles v 7. směně Hroši udělali třetí bod a H.B. vyhrál 3:2.

Ve druhém utkání nadhazoval za Brod Jarda Muller. Udělali jsme na něho šest bodů při sedmi odpalech. Jenže soupeř měl odpalů dvanáct a vyprovodil nás výsledkem 12:6.

Forma hráčů není dobrá. Opory z loňského roku (Písař, Pachl) jsou bez pálky, Bendič na nadhozu není taky tak jistý a Broňa z Kunovic je zatím za očekáváním.

Zápasy se Žraloky z Ledenic 22.5.2016 na Krči

V prvním zápase byl stav po 4. směně 4:4. V 5. inningu se nám podařilo zastavit útok Žraloků i při plných metách. Nám se třemi odpaly podařilo obsadit všechny mety a Michal Písař zavzpomínal na dobré časy a odpálil walk off grand slam (bohužel to byl jeho poslední odpal a další čtyři zápasy se mu na pálce vůbec nedařilo). Zápas jsme nakonec vyhráli 8:6 a bylo to teprve třetí vítězství v sezóně.

Ve druhém utkání nás Žraloci smetli 14:3 po 4. směně a naše naprosto ubohá pálka stačila proti nadhozu mladého Jonáše Hajného udělat pouze tři body. Zato soupeř si „hezky“ zapálil – 14 odpalů za 4.inningy!

Zápasy se Spectrem 4.6.2016 na Spectru

Proti úřadujícímu mistrovi to je vždy těžké.

Po dvou směnách prohráváme 2:0 a vypadá to nadějně. Jenže pak přijde třetí pálka Spectra. Osm odpalů a dva erory a rázem prohráváme zápas po 4. směně 12:0. Za 4. inningy jsme na Ondru Malečka měli jeden odpal!

I druhý zápas začínáme s Bendičem na nadhozu. Přeci jenom praxe proti „repre“ týmu není k zahození. A Tomáš tentokrát udržel Spectrum za šest směn pouze na 4 bodech. Za Spectrum nadhazuje Michal Bala. A výsledkem je, že nešťastní pálkaři Eagles neudělali opět ani bod, pouze čtyřikrát odpálili a „podařilo“ se jim být 12xSO!

Zápasy s Radotínem 5.6.2016 na Krči

Proti Radotínu začínáme na nadhozu se Standou Havlem. Se štěstím odvracíme v prvním inningu soupeřův nápor. Po PB děláme aut na domácí metě (2-1 LT) a pak i další dva auty. Následující směny jsou klidnější a Standa předává Bendičovi nadhoz po 4. směně za stavu 0:0. Proti Jardovi Breníkovi se po celý zápas nejsme schopni prosadit a čtyři odpaly jsou vždy jen samostatně. Na začátku 7. směny Vojáček a Češpiva dvěma odpaly obsazují bez autu druhou a třetí metu. Breník dostává IB. Poté se daří zahrát DP. Odpal Novotného na spojku a pak aut 6-2 na domácí metě a dále 6-2-3 na první metě. Kořízek dostává IB a Bendič SO zavírá inning. V dohrávce se podaří Jirkovi Bliekovi vystát metu. Toho střídá pinch runner Jenda Janoušek. Jelikož pálka je velkou slabinou Eagles, tak je potřeba rozhodnout zápas jinak. Nejdříve krádež druhé mety a pak využít nejistého příhozu catchera Radotína Martina Novotného. Krádež třetí mety, přehoz na sedmičku a vítězíme 1:0.

Do druhého zápasu nastupuje Radotín na nadhozu s legendou, 54-letým Rosťou Hrychem. Výsledkem první pálky při obsazených všech metách bez autu je pouze jeden bod! Ve druhé směně Radotín dělá po „cirkusovém“ vystoupení celého vnitřního pole tři body. V dohrávce začíná Jakub Jůza HR a konečně se chytají i další pálkaři a otáčíme na 6:3. Za tohoto stavu Rosťa předává prkno Jardovi po třetí směně, klobouk dolů. Za další tři směny odpaluje pouze Bendič. Naštěstí za plot a upravuje na 7:3. Poslední dvě směny nadhazuje za Eagles Standa Havel a z šesti autů je pět pálkařů SO. Pěkná tečka od mladého pouze dvaapadesátiletého nadhazovače.

Po 14 zápasech máme skóre zápasů 5:9. To není dobré, ale ještě je čas s tím něco udělat. Cílem je samozřejmě play-off a to z jakéhokoli místa.

Mužstvo trénuje, ale výkony jsou daleko za hranicemi schopností jednotlivých hráčů.

Útok je velmi slabý, úspěšnost pálkařů je na bodu mrazu. V kleci všichni buší do balónů jak hluchý do vrat, ale jakmile jsou hráči na pálce při zápase, tak jsou jak v jiném světě. Je to jen o hlavě, tak se na to zaměříme.

Pro posilu z Kunovic, Broňu Kratochvíla je to na nadhozu opravdu těžké a zatím to nenaplnilo vzájemná očekávání. Standa odvádí svůj vysoký standard a Bendič se zápas od zápasu zlepšuje.

Máme teď před sebou velmi důležité zápasy. Ve čtvrtek 16.6. hrajeme od 18 a 20 hod s Juniory ČR, v sobotu 18.6. od 16 a 18 hod s Mostem a v neděli 19.6. od 11 a 13 hod s Chomutovem.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles