Žákyně vítězí na dalším turnaji! – 14.6.2016

Žákyně vítězí na dalším turnaji! – 14.6.2016

O víkendu 11. a 12. června jsme odehrály čtvrtý turnaj letošní sezóny.

Odjezd byl už v pátek večer, protože nás v sobotu v devět ráno čekal první zápas. Nastoupili jsme v něm proti domácímu týmu. Prosadily jsme se hned v první směně, když na domácí metu doběhlo šest krčských bodů. Obrana fungovala bezchybně a my jsme soupeři nedovolily jediný odpal. Zápas skončil 14:0 v náš prospěch a my jsme se mohly radovat z první výhry.

V druhém zápase jsme se utkaly s Dvorem Králové. Začátek zápasu se nám nevydařil, soupeř dal tři body a tak jsme musely zabrat v útoku. V dohrávce první směny doběhly dva body a šlo se bránit. Soupeř opět skóroval a dostal se do čtyřbodového vedení. V posledním inningu jsme dotahovaly, ale na vítězství to nestačilo.

Třetí zápas proti nám nastoupila slovenská Trnava. Od začátku jsme měly zápas ve svých rukách. Každý inning jsme daly šest bodů a zápas si zahrálo všech našich 14 hráček.

Poslední sobotní zápas, který se hrál až v sedm večer, jsme nezačaly dobře. Kunovice dovezly domů šest bodů a my pouze tři. Soupeř byl po zbytek zápasu lepší a my jsme nedokázaly zápas obrátit.

Po náročné sobotě nás čekal poslední zápas ve skupině. Soupeřem nám byla Olympia Blansko. Od začátku zápasu byly holky soustředěné a vše fungovalo, jak mělo. Obrana hrála bezchybně a útok byl podpořen dobrými ulejvkami a odpaly. Zápas jsme vyhrály 9:2. Ve skupině jsme obsadily druhé místo a čekalo nás náročné play-off.

V semifinále tohoto turnaje se proti nám postavil Chomutov, s kterým jsme se utkaly vždy jen ve finále. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Jediným a proto také vítězným bodem, byl doběh v první směně. Naše obrana hrála velmi soustředěně a soupeř se nedokázal dostat dál než na druhou metu a proto jsme zápas vyhrály nejtěsnějším výsledkem, 1:0. Zápas ozdobily dvě chycené krádeže.

Po velmi vyrovnaném semifinále nás čekal poslední zápas víkendu, a to finále. Soupeřem nám byly Kunovice, s kterými jsme ve skupině nedokázaly vyhrát. Zápas byl od začátku vyrovnaný a napínavý. Soupeř skóroval jako první a my jsme musely dotahovat. Před dohrávkou byl stav 2:2 a nám stačil pouze jeden bod k výhře. To se nám nepodařilo a tak zápas dospěl do prodloužení (TB). Kunovice dovezly jeden bod a my jsme dostaly druhou šanci, kterou jsme velmi dobře využily. Dva odpaly stáhly naše dva běžce a zápas jsme vyhrály 4:3. Neskutečný zážitek a bojovnost našich holek nám přinesla druhé turnajové vítězství a posun v tabulce na první místo.

Chtěla bych poděkovat všem čtrnácti holkám, jmenovitě Kristině Alechka, Emmě Beňové, Róze Blažkové Matildě Bubeníkové, Markétce Doležalové, Báře Kaplanové, Terce Kratochvílové, Žofce Kubcové, Nele Pichlové, Elišce Plevové, Bety Rendlové, Terce Stejspalové, Nikolce Škardové a Julče Vondráčkové. Holky předvedly perfektní týmový výkon, který zaslouží tu největší pochvalu!

Mé velké díky patří všem rodičům, kteří se o nás celý víkend starali, bezpečně dopravovali, fandili a v neposlední řadě podporovali.

Závěrem bych chtěla poděkovat Lůce, s kterou jsme tento turnaj odkaučovaly. Pogratulovat Ivě, která se stala inženýrkou a Verče popřát to nejdůležitější, hodně zdraví!

Džejna

Advertisement