O víkendu se na hřištích Tempa Praha konal jeden z vrcholů letošní sezóny mladších kadetů – pohár ČBA. Zúčastnilo se jej 14 týmů z celé republiky. My jsme byli nalosováni do tříčlenné velmi těžké skupiny k Drakům Brno a domácímu Tempu Titáns.
Na úvod turnaje nás čekal soupeř z nejtěžších – Draci Brno.
Eagles – Draci 1:12
V tomto utkání jsme od začátku jednoznačně tahali za „kratší konec“. Nedělali jsme chyby v poli, ale soupeř byl prostě při výtečné pálkařské chuti a „nadělil“ nám 10 hitů v úvodních dvou směnách. Bohužel proti skvělé pálce soupeře jsme neměli žádnou obranu i přes střídání nadhazovačů. Draci si tak došli pro pohodlnou zaslouženou výhru. My jsme předvedli několik pěkných zákroků v obraně a v útoku se zaskvěl Mára Slabý trojmetrovým odpalem a zejména pak Kuba Hajný nádherným, 80-ti metrovým homerunem, prvním v kariéře.
Druhý zápas proti domácím Tepo Titáns byl nelítostnou bitvou o postup do čtvrtfinále.

Eagles – Tempo 8:5
V úvodu utkání byla znát na klucích značná nervozita z důležitého utkání. Dvě chyby v poli znamenaly vedení Tempa 2:0. V dohrávce jsme, zejména díky chybám v poli soupeře, dokázali stav srovnat. Ve 2. směně se Tempo po pěkném hitu opět ujalo vedení, nicméně díky dalekému hitu Kuby Kabeleho jsme opět dokázali srovnat. Ve 3. směně se soupeř díky třem hitům opět prosadil, naštěstí díky naší skvělé obraně jen jedním bodem ( jednoznačně nejhezčí akcí obrany byl v této směně aut na domácí metě po perfektně zahrané „zkrácené“hře v podání Kuby Kabeleho a máry Slabého ). My jsme se v dohrávce neprosadili a tak ke změně skóre došlo až ve 4. směně opět na straně Tempa, které zvýšilo vedení na 5:3. V dohrávce jsme udeřili také my, i když pro nás nezačala zrovna dobře – dvěma strikeouty. Na dva auty se prosadil skvěle pálící Kuba Kabele, Mára Slabý vybojoval metu zdarma a Honzu Uhlíka nadhazovač Tempa trefil. Jako správný lídr v útoku se projevil Kuba Hajný, který dokázal hitem stáhnout všechny tři hráče a otočil tak nepříznivý stav. Kubu ještě pro další bod „stáhl“ krásným odpalem Ondra Vaňač. Pátou, závěrečnou směnu zavřel nekompromisně na kopci Mára Slabý a my se mohli radovat z postupu do čtvrtfinále, kde nás čekal jeden z největších favoritů turnaje – Technika Brno.

Eagles – Technika 21:6
Na kopci nastoupil Vasko Kolev a byl to z velké části jeho zápas – podal doopravdy vynikající výkon. I když utkání se pro nás nevyvíjelo zpočátku nijak lichotivě. Po dvou směnách soupeř, zejména díky chybám velmi nervózní obrany, vedl hrozivě 5:0. Naši kluci se ale opět nehodlali vzdát a k obratu zaveleli ve třetí směně, když díky skvělému utoku zaznamenali 7 bodů. Od této chvíle už byl na hřišti jen jeden tým. Skvělého Vaska na kopci podpořila obrana a v útoku jsme byli i přes střídání nadhazovačů soupeře k nezastavení. Výsledkem byla překvapivá, ale zcela zasloužená výhra a postup do semifinále. Tam nás čekali opět Draci.
Draci – Eagles 17:3
Opět zcela jednoznačný zápas ve prospěch soupeře z Brna, který v úvodních dvou směnách zaznamenal neuvěřitelných 15 hitů !!! Draci nám nedali nejmenší šanci myslet na další turnajové překvapení a po jednoznačném průběhu jsme se museli zkoncentrovat na nedělní boj o bronzové medaile. O ty jsme se utkali s ostravskými Arrows.

Eagles – Arrows 9:5
Velmi pěkný, vyrovnaný zápas. Bylo znát, že oba dva soupeři po medailích moc touží. Tomu také odpovídalo nasazení, bohužel také počet chyb v obraně. Také už na hráčích byla znát únava z předchozích 4. utkání. Zápas jsme dokázali vyhrát díky výbornému nadhozu Honzy Uhlíka a Máry Slabého a také díky bojovnosti a schopnosti dobře odpálit v důležitém okamžiku ( Kuba Hajný, Filip Zavřel, Ondra Vaňač a další ).
Výsledek považuji za velmi pěkný úspěch. Kluci dokázali vyhrát zápasy nad favoritem turnaje i dalšími velmi kvalitními týmy. Na druhé straně jsme viděli, v čem a o kolik ještě zaostáváme za tou absolutní špičkou. To ale doženeme v trénincích a na soustředěních.
Na závěr velké poděkování celému týmu, obrovské díky Laďce Zavřelové za zápisy a další velkou pomoc se vším na turnaji. A samozřejmě obrovské děkuji všem neúnavně povzbuzujícím a starajícím se rodičům. Bez Vás by kluci tento krásný sport dělat nemohli a už vůbec ne na této úrovni. Moc děkuji a těším se na další akce s Vámi !!!