Poslední předprázdninový extraligový víkend v softballu – 18.7.2016

Poslední předprázdninový extraligový víkend v softballu – 18.7.2016

V sobotu 25.6. nás čekal přeložený zápas se Storms v Sedlčanech, který se v květnu neodehrál kvůli nepříznivému počasí.

Hned v úvodu zápasu se nám podařilo skórovat, když Eliška Thompsonová stáhla svým sebeobětovacím odpalem do vnějšího pole Káču Koubkovou, která doběhla na nepřesný příhoz vnější polařky na domácí metu. Vedení nám ale moc dlouho nevydrželo a hned v dohrávce první směny jsme obdrželi první bod. Ve čtvrté směně jsme po dvou hitech a krádeži třetí mety dostali další bod, a Storms se tak dostali do vedení. Stav 2:1 trval až do začátku sedmé směny, kdy přišel zlom… Sedmá směna. Dva outy.Beky se dostává úspěšným hitem na první metu. Následuje meta zdarma pro Káču a na pálku se chystá Téra Novotná. Téra neztrácí chladnou hlavu, tvrdě švihá a míč letí vysoko a daleko do levého pole, kde po nedohodě levé a střední polařky padá balon na zem a nám tak dobíhají domu dva body! Dohrávka sedmé směny. Stav 2:3 pro nás. Na prkně Léňa Pantůčková. První pálkařka out po odpalu do vnitřního pole. Druhá pálkařka se nám po úspěšném hitu dostává na první metu. Následuje Léni důležitý strikeout, a pak… stylové zakončení zápasu Eliščinou chycenou krádeží na druhé metě! Domů si tak vezeme důležité vítězství 2:3!

V neděli 26.6. nás čekal poslední tým tabulky Chemie – Kotlářka, se kterým jsme zatím měli bilanci 2:0 ve prospěch pro nás.

1.zápas:

V první směně jsme nedokázali skórovat a naopak jsme po trojmetovém odpalu a následném passed ballu dostali první bod. Ve druhé směně jsme se však vzchopili a následovaly hity Džejny Chýlové a Marty Kadeřábkové a meta zdarma Téry Krbcové a rázem byly obsazeny všechny mety. Na dva outy se ještě podařilo Káče Koubkové stáhnout dva body odpalem do vnějšího pole, a tím tak získat vedení 1:2. Další směny však byly pálkařsky chudší a nám se nedařilo dostávat na mety. V páté směně jsme přidali ještě jeden (poslední) bod a následoval útok Kotlářky, ve kterém jsme po šňůře hitů dostali čtyři body. Dále jsme dostali ještě jeden bod v šesté směně, na což už jsme nedokázali odpovědět, a zápas tak pro nás skončil nezdárně 6:3 ve prospěch Kotlářky.

2.zápas:

Druhý zápas jsme začali lépe než předchozí, ve třetí směně jsme se dostali do vedení díky polařským chybám Kotlářky a především díky hitům Džejny, Beky, Elišky a Lůci, které stáhly celkem čtyři body. Dále jsme skórovali ve čtvrté směně, když Džejna svým singlem stáhla další dva body a v šesté směně jsme přidali ještě další čtyři body na hity Elišky, Sáby Vítkové a Cinkošky. Na konci šesté směny jsme si udrželi sedmibodový náskok 3:10, a tím jsme předčasně ukončili zápas.

Velké díky patří samozřejmě nadhazovačkám a catcherům, kteří odvedli skvělou práci!

Víkendová bilance je tedy 2:1, v tabulce si zatím držíme šestou příčku před sedmými Storms a osmou Kotlářkou. Další hrací víkend se uskuteční 3.9. v Eagles Parku proti třetím Ledenicím a 4.9. proti Storms opět v Eagles Parku, tak se přijďte podívat a fandit!

Hráčky: Léňa Pantůčková, Lůca Černohlávková, Péťa Cinkeová, Eliška Thompsonová, Džejna Chýlová, Sába Vítková, Káča Koubková, Anička Beková, Marta Kadeřábková, Kája Včeláková, Kája Kučerová, Bára Dědková, Téra Novotná, Téra Krbcová a Maky Mozolová

Trenéři:  Eda a Aleš

Advertisement