Tým NorthWest vyhrál evropsko-africkou kvalifikaci Little League kategorie Junior a bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v USA – 19.7.2016

Tým NorthWest vyhrál evropsko-africkou kvalifikaci Little League kategorie Junior a bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v USA – 19.7.2016

O prvním červencovém týdnu se v areálu Joudrs Praha odehrála kvalifikace soutěže Little League regionu Evropa-Afrika kategorie Junior League děvčat ročníků 2001 – 2003.

Turnaje se zúčastnili kromě vítězů národních kvalifikací Itálie (Lombardia), Holandska (Brabant Bandits) a domácího výběru Severních a Východních Čech startujícího pod názvem NorthEast také  výběr pořadatelského regionu Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje pod názvem NorthWest.

Tým NorthEast byl tvořen hráčkami z Trutnova, Dvora Králové a Liberce (hostující v Eagles), v sestavě vítězného NorthWest se představily hráčky z pražských klubů: Joudrs, Eagles, Tempa, Storms, SaBaTu a své zástupkyně v něm mělo i Kladno a Most.

Turnaj se hrál systémem nejdříve každý s každým v základní skupině o nasazení do semifinále a začal v úterý 5.7. úvodním zápasem mezi NorthWest a italskou Lombardií. České hráčky rozehrály duel velmi dobře, před koncem vedly o 2 body, ale v závěru našel soupeř recept na naši nadhazovačku a nakonec souboj otočil ve svůj prospěch poměrem 6:4.

V následujícím utkání zvítězilo Holandsko nad Itálií v dramatickém duelu 7:5 až v 10. směně, po 3 extrainningách (v soutěžích Little League se nehraje tie break, zápasy v základní hrací době se hrají na 7 směn, vzdálenost nadhazovacího prkna je v kategorii Junior 13,10 m). První den turnaje zakončil, po slavnostním zahájení, souboj českých týmů. V sestavě NorthWestu se obě opory na prkně představily a položily spolu s pozorně hrající obranou a především úspěšným a agresivním útokem základ k svému vysokému vítězství 10:2 nad týmem NorthEast.

Středeční den začal napínavým soubojem mezi Holandskem a NorthEast, který, již se svou nadhazovací jedničkou Natkou Tvrzníkovou na prkně, udržel razantní holandské pálkařky na uzdě a ve velmi vypjaté koncovce v dohrávce poslední 7. směny dokázal strhnout vítězství na svou stranu v poměru 3:2. Svou stoupající formu pak NorthEast předvedl hned v následném duelu, ve kterém přehrál Itálii 16:12. Zápasy základní skupiny završilo utkání mezi Holandskem a NorthWest, ve kterém dominovaly především obrany. Český tým si hned v úvodní směně vytvořil trojbodový náskok, který pak bránil po celý zápas, obdržel jen 1 doběh a své vítězství 3:1 završil v dohrávce 3x SO.

V prvním semifinále bohužel padly naděje na možné české finále. Holanďanky naplno předvedly svou sílu na pálce i rychlost při zpracování míče a příhozech na mety a celkem bez problémů utkání ovládly 12:1. Podobně tomu bylo i v druhém semifinále, kdy osvědčená dvojice nadhazovaček Anna Zoulová – Klára Pospěchová toho Italkám v útoku moc nedovolila. Tvrdé a krásné odpaly českého týmu včetně běženého homerunu Lenky Bakusové za 3 body v poslední směně rozhodují utkání a Češky postupují do vytouženého finále jasným výsledkem 17:6.

Závěrečný den turnaje uvedl zápas o konečné 3. místo mezi Lombardií a NorthEast, ve kterém NorthEast zaslouženě vítězí 5:1.

Finále mezi Holandskem a NorthWest začalo už před prvním nadhozem, a to na do posledního místa zaplněných tribunách. Oranjes si s sebou tradičně přivezli velmi početný a hlučný tábor fanoušků, domácí se však, především díky děvčatům z NorthEast, nedali zaskočit a neúnavě celý zápas své spoluhráčky povzbuzovali. Do utkání lépe vstoupil NorthWest, který coby host udržel první 3 směny bez bodu, naopak sám v druhé i třetí zaznamenal po 2 dobězích, z toho jednou po ukázkové squeeze play v podání Michaely Čurillové a její skvěle složené ulejvce a skórující Kláry Čejkové. Nadhazovačky obou týmů měly problém s úzkou strike zónou švýcarského sudího, což se naplno projevilo v případě střídající druhé české nadhazovačky, která ve snaze neházet BB nabídla Holanďankám pěkné míče, které soupeřky zužitkovaly 2 doběhy po tvrdých hitech. Ani další česká nadhazovačka nezačíná nejlíp. Holanďanky mají při 1 autu obsazené všechny mety a moc touží po obratu, který je na spadnutí. Další 2 pálkařky však už český tým udrží, nejdříve aut po čudle k 1.metě, pak po 3 ballech vybojujeme SO a utíkáme tak z dosud své nejtěžší situace na turnaji.  Jde se do závěrečného inningu, nervy mají všichni napjaté k prasknutí, atmosféra houstne, tribuny stupňují své mohutné fandění. Bohužel nepřidáváme pojistné body. Zbývá zahrát poslední 3 auty, ale víme, že soupeřky teď půjdou na krev. První mohutně stavěná pálkařka pálí a běží na jedna, chce pokračovat na dvojku, ale rychlým příhozem ji zaháníme zpět k jedničce, kde ji tečuje první metařka Nikola Brdková. Už jen 2 auty… Další aut zahrává Týna Gemelová z dvojky příhozem na jedna. „Ještě jeden“ ozývá se chorál z tribun. Už by to mohlo vyjít, doufáme všichni. Bod nevadí, hlavně zahrát ten poslední aut! Drama vrcholí, utkání uzavírá Klára Pospěchová stylově SO a nastává nepopsatelná radost nás na hřišti a českých fandů v hledišti. Je to TAM!!!

Následuje slavnostní zakončení s předáním tradiční standardy šampionům Little League, hráčky všech týmů přebírají pamětní listy a upomínkové turnajové míče, tým NorthWest, vítěz kvalifikace regionu Evropa-Afrika, jde slavit postup na světovou sérii (World Series). Ta se uskuteční ve dnech 31.7. – 6.8.2016 v Kirklandu, stát Washington, USA. Zúčastní se jí kromě českých reprezentantek a 6 amerických regionálních vítězů také šampionky regionů Kanada, Asia-Pacifik a Jižní Amerika.

Kvalifikace regionu Evropa-Afrika ukázala, že české softbalové mládí patří k evropské špičce, což je dobrá zpráva před ME kadetek, které se uskuteční příští rok v Ostravě.

Základ úspěchu byly kvalitní nadhazovačky, tvrdé a razantní odpaly na jakýkoli slušný míč, agresivní běh po metách, ale i schopnost zahrát spolehlivě krátkou hru. Souhra v poli a přesné rychlé příhozy jsou pak základem úspěšné obrany. To vše v optimálním mixu nejlépe na turnaji předvedla děvčata z NorthWest a po právu si vybojovala účast na World Series. Ukázala, že je nutné se v takovém turnaji semknout, vymačkat ze sebe maximum a bojovat jako tým, takže není potřeba chválit jedince, pochvalu zaslouží všechny hráčky, ať už hrály v základní sestavě, nebo šly v zápase jen jednou na pálku. Skvěle fungoval také dugout i vztahy v týmu. Jsme rádi, že jsme mohli takový tým na turnaji vést.

Výsledky všech utkání kvalifikace regionu Evropa-Afrika kategorie Junior League 2016 naleznete na webu ČSA pod tímto odkazem: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1649&pda=2&admina=

Mnoho fotek pořízených Petrem Katzem, videa a záznamy zápasů z kamery Joudrs pak naleznete na oficiální FB stránce turnaje www.facebook.com/LittleLeagueEurope.

realizační tým Little League Czech Republic NorthWest Junior

Evropsko-africké kvalifikace se zúčastnili a Českou republiku budou na světovém finále v USA reprezentovat tito členové týmu NorthWest:

# jméno příjmení přezdívka post klub
7 Anna Giulia Auricchio Giuli OF Joudrs
13 Lenka Bakusová Léňa OF, SS Most/Eagles
10 Nikola Brdková Niki 1B, P Joudrs
3 Klára Čejková – Kolací Klára C, OF Eagles
2 Michaela Čurillová Míša 2B, OF Kladno/Tempo
15 Anna Dušková Anča C, OF Tempo
6 Kristýna Gemelová Týna 2B Joudrs
1 Lucie Jungová Lucka OF, 2B Joudrs
11 Magdaléna Kavanová Majda SS, OF SaBaT
9 Andrea Markvartová Andy 3B, P Eagles
14 Michaela Otáhalová Mišák P, 1B Joudrs
8 Denisa Pineckerová Denda 1B, OF Storms
12 Klára Pospěchová Klárka P, SS Joudrs
4 Anna Zoulová Áňa P Joudrs
manager Petr Čermák Méďa Eagles
coach Petr Pospěch Petr Joudrs
coach Renata Poláková Renča Joudrs

 

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama