Extraliga softballu mužů – letní zápasy – postup do play-off po základní části – 22.8.2016

Extraliga softballu mužů – letní zápasy – postup do play-off po základní části – 22.8.2016

2.7.2016 – Ledenice – Eagles 10:3 a 8:7

V prvním zápase, na který přijela polovina mužstva pozdě, držíme krok pouze do 3. inningu, kdy je stav 4:3 pro Ledenice. Pak dostáváme v páté směně desátý bod a je po zápase.

Ve druhém utkání bojujeme lépe, I když po 1. inningu prohráváme 1:5, tak nakonec před dohrávkou poslední směny vedeme 7:6. Nicméně se nám tradičně nedaří zápas ukončit třemi auty a soupeř otáčí bez jediného autu na 8:7. S Ledenicemi to máme ne zápasy 1:3.

3.7.2016 – Havlíčkův Brod – Eagles 6:1 a 10:0

První zápas prohráváme 1:6 a Michal Holobrádek z HB si na Eagles opět smlsnul a vyprovodil nás 12-ti SO.

Druhý zápas začínáme innigem hrůzy a prohráváme 0:9. Ve čtvrté směně Hroši dokončují trápení Eagles a přidávají po erroru desátý bod na konečných 10:0. Výlet do Havl. Brodu se moc nepodařil a máme zápasy s HB 0:4.

I když Radotín jednou porazil Most, náskok Eagles se začíná tenčit, protože Most poráží 5.8. v dohrávaném zápase Tempo 10:6. Play-off je ohroženo.

12.8.2016 – Tempo – Eagles 5:1 a 4:9

V prvním zápase hned na úvod obsazujeme po třech BB všechny mety bez autu, ale jen díky WP děláme jediný bod. Celkem při zápase necháváme na metách 9 hráčů a prohráváme proti nadhazovači Markovi Joskovi 1:5.

Ve druhém zápase vedeme 4:0, ale díky dvěma errorům za sebou soupeř snižuje na 4:2. Naštěstí přidáváme další body a před dohrávkou 7. směny vedeme 9:4. A znova se opakuje strach z vítězství a třetí aut děláme až na plné mety. Nicméně výhra 9:4 nám zajišťuje odstup od Mostu, který pořád drží naději na play.off. S Tempem máme zápasy 2:2.

V neděli 13.8. však Most hraje s Chomutovem 1:1 na zápasy a opět se nám přibližuje.

Máme před sebou poslední čtyři zápasy a nám stačí jednou porazit Radotín, abychom byli v play-off.

20.8.2016 – Radotín – Eagles 0:11 a 3:7

Důležitost zápasu se na hráčích trochu projevuje. Body přicházejí až ve třetí směně. Vše začíná Bendičovým HR někam na radotínské nádraží a ostatní se chytí a najednou vedeme 7:0. Ve čtvrté směně připojujeme další 4 body a zápas končí 11:0. Play-off je vybojováno. Jaká úleva po tak rozpačité sezóně.

Ve druhém zápase nastupuje na prkně Standa Havel. Hráči jsou v klidu s vědomím play-off a pomáhají Standovi opět posunout hranice „staříků“ na nadhozu. Standa vyhrává další extraligový zápas, který odházel celý a Eagles poráží Radotín 7:3.

21.8.2016 – Eagles – Spectrum 6:4 a 6:9

Spectrum staví na nadhoz mladého 17-ti letého Lukáše Kubáta a Eagles odpovídají nadhozem 52-letým nadhazovačem Standou Havlem a na catcherovi s mladým Jakubem Jůzou, který je na hostování v Eagles ze Spectra. Standa drží první čtyři pálkaře: Mertl, Petr, Kolkus a Klein celý zápas bez bodu. Jediná krize přichází ve 4. směně, kdy po Hadravově sólo HR dělá Spectrum další tři body a otáčí na 3:4. Eagles si vedení v dohrávce vrací a v páté směně přidává další bod. Na začátku 7. směny vedeme 6:4 a opět se nám třesou nohy a ruce. Místo jednoduchého autu děláme error, ale i když Spectrum obsazuje po dalším zaváhání v obraně 2 a 3 metu při jednom autu, Standa přidává svůj 10-tý SO v zápase! Pak se podaří i třetí aut a Jakub Jůza se může těšit z porážky mateřského oddílu!

Ve druhém zápase nadhazuje Bendič a za Spectrum 20-ti letý Michal Bala. Po druhé směně vedeme 5:2, pak však na střídajícího Ondru Malečka děláme pouze jeden bod a Spectrum otáčí na 9:6. Zápas je pak pro déšť ukončen po páté směně.

Ve čtvrtfinále play-off nás čeká Tempo Praha. První zápas se bude hrát v sobotu 10.9. na Krči a v neděli bude pokračovat na Tempu.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama