Olympijský turnaj U10 na Lipně – 17.8.2016

Olympijský turnaj U10 na Lipně – 17.8.2016

V neděli 14.8. jsme se účastnili coachpitchového turnaje pořádaného v rámci prezentace baseballu a softballu v Olympijském parku na Lipně. Podmínky v Přední Výtoni byly ideální – příjemné sluneční počasí, travnaté hřiště, diváci a hlavně natěšené děti. Soupeře jsme měli jen dva – softballový tým Žraloci Ledenice, který známe z t-ballové extraligy a Piraně z Berouna, které občas potkáváme na turnajích.

Hned jak jsme vyběhli na trávník k rozcvičce, zaměřil se na nás kameraman České televize a i později během dne děti poskytly několik rozhovorů pro Zprávičky ČT D (14.8.). Reportáž z turnaje si můžete prohlédnout zde: http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky, je to od 3. minuty.

Ač byl náš tým složen převážně z osmiletých (7) a doplněn 4 devítiletými a 4 desetiletými s nadhozem jsme si i po prázdninové pauze poradili víc než dobře. I obrana během celého turnaje fungovala bez větších zaváhání. Zkrátka bylo vidět, že jsme se na baseball už všichni těšili.

V prvním zápase jsme se utkali se Žraloky, kterým nadhoz dělal větší problém a za 45 minut jsme hladce zvítězili 10:0.

Hned jsme pokračovali zápasem proti Piraním. Zde jsme několik chybiček udělali a soupeř jich využil k několika doběhům. Přesto jsme během celého zápasu vedli. Ve dvou směnách jsme ovšem nebodovali, když naše odpaly mířily na první metu nebo nadhoz a končili snadnými auty. Před soupeřovou dohrávkou jsme drželi vedení o 2 body, zápas skončil po velkém boji a skvělých obraných zákrocích nerozhodným stavem 6:6.

Takže jsme měli pauzu a čekali na finálového soupeře, tím se nakonec šťastně o bod stal tým z Ledenic. Do zápasu jsme vstoupili lépe, hned jsme bodovali a ujali se vedení. Oběma týmům „došel“ během zápasu nadhoz a bylo dost SO, my ale máme naštěstí zásobu tatínkovských nadhazovacích rukou a tak jsme mohli vystřídat a znovu začít tvrdě odpalovat. Zápas jsme měli pevně v rukou a vyhráli přesvědčivě 12:2. Naše celkové skóre bylo tedy 28:8.

A byl tu ještě poslední „boj“ neboť jsme se museli včas dostat z Přední Výtoně do hlavního olympijského areálu na Lipně, kde se měl konat slavnostní ceremoniál. Bylo nás celkem 6 týmů (ještě 3 týmy ze současně hraného turnaje U8), které jsme se natěsno vměstnaly do místního autobusu.

A pak už tu bylo vyhlášení na hlavním pódiu před početným obecenstvem – pohár -diplomy – medaile. Super zážitek, všichni jsme si to užili a jsme rádi, že jsme tam mohli být.

Díky patří oběma svazům za organizaci turnaje!

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama