Extraliga softballu mužů – čtvrtfinále s Tempem – konec sezóny 2016. – 27.9.2016

Extraliga softballu mužů – čtvrtfinále s Tempem – konec sezóny 2016. – 27.9.2016

Ve dnech 10.9 a 11.9.2016 se odehrálo čtvrtfinále ELM mezi Tempem Praha a Eagles Praha.

Sobota 10.9.2016 – zápas na Krči.

Domácí zápas začínáme na nadhozu se Standou Havlem, který patří k nejzkušenějším hráčům ligy. Bohužel se začátek nedaří a kombinace HB, BB, BB a odpal na 9-tku přináší dva body Tempu. Pak soupeř dotahuje ještě třetí bod. Eagles se podaří v první směně obsadit všechny mety, ale SO body nepřináší. Ve druhém innigu Tempo přidává po HB a odpalu na 8-čku čtvrtý bod. V dohrávce třetí směny konečně děláme bod po odpalech Kokošky a Kryše. Od třetí směny nadhazuje Bendič. Tempu se ve 4. směně opět daří dotáhnout bod. V pátém innigu Bendič díky HR snižuje na2:5. Jenže Tempo v posledních dvou směnách dělá dalších pět bodů a před dohrávkou zápasu Eagles prohrávají 2:10. Po odpalu Marka Jíchy a homerunu Kokošky snižujeme na 4:10, ale to je všechno. Za Tempo nadhazoval Brába a vyprovodil hráče Eagles 14-ti SO!

Neděle 11.9.2016 – zápas na Tempu.

Nedělní zápas začínáme v útoku, ale tři jednoduché auty jsou předzvěstí pálkařské formy Eagles. Za Eagles nadhazuje Bendič. Po třetí směně je nerozhodný stav 0:0, když hráči Eagles se dostali na metu pouze jednou za BB. Tempo mělo na metách dva hráče díky jednomu erroru a jednomu odpalu. Ve 4. innigu odpaluje Bendič HR, vedeme 1:0. Ale bohužel to byl jediný odpal Eagles za celý zápas. Tempo v dohrávce směny dvěma odpaly ve spojení s errorem dělá dva body a obrací na 2:1. V páté směně obsazují Eagles po třímetovém erroru Jakubem Jůzou třetí metu. Jenže po nezahrané squeeze play a následnému pálkařem nepochopenému signálu přichází vyautování Jakuba na třetí metě. Pak už se prakticky k ničemu Eagles nedostávají a prohráváme 1:2. Za Tempo nadhazoval celý zápas Brába a i v tomto zápase nadělí hráčům Eagles 10xSO!

Čtvrtfinále se nám moc nepodařilo. V prvním utkání jsme měli 7 odpalů a ve druhém jen jeden.

Někteří hráči Eagles se nebyli schopni vyrovnat s nadhozem Bráby a odcházeli z pálky s jedním SO za druhým. S tím se těžko vyhrává. Tempo odpálilo 10x v 1. zápase a 5x ve 2. zápase a celkově se o vítězství pralo lépe než hráči Eagles.

Rozhodně nejde celou sezónu hodnotit jen neúspěšným čtvrtfinále. Důležité bylo, že jsme se dostali do první šestky. Každoročně se sestava mužstva vcelku mění, protože hráčů je málo a některá ukončená hostování nebo odchody hráčů silně ovlivňují celkový obrázek teamu. Ale s tím je nutné se vždy vyrovnat a pokusit se pro následující sezónu tým dobře připravit.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama