Extraliga žen 3.- 4.9. 2016 – 7.9.2016

Extraliga žen 3.- 4.9. 2016 – 7.9.2016

Po letní pauze bylo na programu poslední kolo základní části ženské extraligy. Pro nás nejdůležitější víkend v celé sezoně.

V sobotu jsme svedli souboj s Ledenicemi. V prvním kole jsme prohráli oba dva zápasy a tak jsme jim chtěli obě porážky vrátit. První zápas byl soubojem nadhazovaček – za Eagles Lenka Pantůčková a za Ledenice Veronika Pecková. Ani jednomu týmu se do poslední směny nepovedlo skórovat. V dohrávce sedmé směny pálí Anička Beková double a při dvou autech jde na pálku Terka Novotná. Po několika foul ballech švihá třetí strike, ale ledenická catcheryně míč nezachycuje a špatně přihazuje na první metu. Trefením Terky Novotné do helmy dobíhá Beky pro vítězný bod zápasu. Zápas tak končí nejtěsnějším možným výsledkem v náš prospěch. Tento zápas zahrála skvěle obrana, když neudělala ani jeden eror.

Druhý zápas se Ledenice ujímají vedení 3:0. My odpovídáme v následující směně a stav je 3:3. V páté směně však Martina Lackner pálí single a Lucka Petrásková dobíhá pro 4. ledenický bod. My už nedokážeme skórovat a tak zápas končí v náš neprospěch 3:4.

V neděli nás čekal nejdůležitější zápas proti Storms Řepy. Mělo se rozhodnout, který z dvou týmů postoupí do horního play off a který tým bude hrát play down.

Zápas pro nás začal velmi dobře, obrana zahrála tři auty a šlo se útočit. V první směně doběhly dva body. Obrana hrála bezchybně a útok fungoval na výbornou. Po třetí směně byl stav 3:0 pro nás, ale věděly jsme, že Storms se nevzdají a budou bojovat až do konce. Hned v další směně 3krát doběhly. V dohrávce jsme opět přidaly jeden bod a stav byl po čtyřech směnách 4:3. V páté směně Storms dvěma doběhy otáčí zápas v jejich prospěch na 5:4. V šesté směně se skóre nemění a jdeme do sedmičky. Storms se probouzejí a dávají krčské obraně 4 body. Stav před dohrávkou zápasu je velmi nepříznivý, 5:9. Teď nebo nikdy se nám honí v hlavách a Eda nás hecuje ještě vybojovat tento zápas. Nevzdáváme se a zápas vyrovnáváme na 9:9 po triplu Aničky Bekové. Je tu tie-break. V prvním ani jeden tým neskóruje a je tu devátá směna zápasu. Krčská obrana zvládá ubránit útok Storms a máme druhou šanci ukončit zápas. To se daří a po naplnění všech met a žádném autu pálí Kája Kučerová na první metu, kde první metařka chybuje a Bára Dědková dobíhá pro vítězný bod, který nás posouvá do play off. Zápas plný zvratů, nervů, krásných odpalů a zákroků jsme dokázali vyhrát.

Druhý zápas se Storms odehrála mladá krev společně s pár zkušenými hráčkami. Storms v něm vítězí 9:5, a mládí Krče ukázalo, že umí hrát vyrovnaný zápas.

Eagles ani v této sezóně nebudou chybět v play off a my už se na něj těšíme. Hned následující víkend nás čekají opět Ledenice a my se popereme o semifinále.

Všem moc děkuju za předvedenou hru. Jsem nesmírně pyšná na tento mladý tým, který ukázal svojí bojovností, že umí hrát hezký softball a velký dík patří našim trenérům, bez kterých by to nešlo!

Děkujeme za podporu všem fanouškům a držte nám palce příští víkend.

Džejna

 

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama