Orli na Super Cupu mužů 29.8. – 3.9.2016 v Itálii – Azzano. – 6.9.2016

Orli na Super Cupu mužů 29.8. – 3.9.2016 v Itálii – Azzano. – 6.9.2016

Soupiska hráčů Eagles

1. Tomáš Benda – p, of

2. Standa Havel – p

3. Jan Svatoň – c, of

4. Bary Řízek – c, of

5. Luboš Procházka – 1.b

6. Jiří Bliek – 2.b

7. Daniel Černý – 3.b, ss

8. Jan Kryšpín – ss, 3.b

9. Jan Strádal – 3.b, of

10. Jakub Kopřiva- of

11. Miloš Svoboda – 2.b

12. Jan Janoušek – of

13. Ondra Kouba – c, of

14. Marek Jícha – of

Paola Cavallo – fyzioterapeut

David Benda – batboy

Radek Janoušek – coach

Od 29.8 do 3.9.2016 se v Itálii odehrál Supercup mužů za účasti 18-ti týmů.

Eagles ve skupině B společně s týmy – Cavigal (Fra), Gladsaxe (Den), Adegeest (Hol), Braves (Bel) a U23 (ČR) 

1. utkání s francouzským Cavigal – 29.8.2016 na hřišti Staranzano – Eagles – Cavigal 13:3

Proti francouzskému týmu jsme favoritem, ale po prvním innigu, po třech BB a jednom odpalu proti Bendičovi prohráváme 0:2. Díky Hr Jana Svatoně a bodu Bendiče vyrovnáváme na 2:2. Ve třetí směně Cavigal upravuje na 3:2. V dohrávce 4. směny Eagles dělají 9 bodů a korunují Bendičovým dvoubodovým HR výsledek na 13:3 pro Eagles ve 4. směně.

2. utkání s dánským Gladsaxe – 30.8.2016 na hřišti Cervignano – Gladsaxe – Eagles 5:11

Za Eagles nadhazuje Standa Havel a za Gladsaxe Martin Žofka (mostecký pitcher). Za prvních pět směn jsme měli jen dva odpaly a prohrávali jsme 0:2! V 6. inningu konečně hráči Eagles zabrali a otáčíme na 8:2. V 7. směně přidáváme další tři body na 11:2, ale Gladsax nakonec snižují v poslední směně na konečných 11:5 pro Eagles.

3. utkání s holandským Adegeest – 30.8.2016 na hřišti Cervignano – Eagles – Adegeest 15:8

Na nadhozu je Bendič. První směnu, kdy soupeř neudělal ani bod, vyhráváme výsledkem 10:0! Ani střídání nadhazovačů holandského týmu není pro hráče Eagles problémem a přidáváme bod za bodem. Soupeř nenápadně snižuje po třetí směně na 2:10. Ve čtvrté směně můžeme zápas rozhodnout, Dan Černý po třímetovém odpalu a následném posunu dělá bod na 11:2. Ondra Kouba je na dvojce a stačí ho při jednom autu dostat domu. Výsledkem však je aut Ondry mezi 2. a 3. metou a zranění Miloše Svobody při zpětném slajdu na první metu. V 5. innigu přichází po prvním autu 6-3 takový malý kolaps Eagles. Po tomto autu je na pořadí BB, BB, HB, odpal na 8, odpal na 6, odpal na 9, aut, odpal na 1 a k tomu erorr, rázem je to 8:11! V dohrávce 5. směny naštěstí upravujeme na 15:8. V šesté směně jde na nadhoz Standa Havel. Při plných metách a jednom autu naštěstí zahrajeme DP  – 1.b-c na domácí a c-2.b na první metě. V dohrávce na 2 auty upravujeme díky odpalu kapitána Kokošky na rozdíl 15:8.

Vypadá to, že jsme si vybojovali postup do horní skupiny play-off.

4. utkání s „belgickým“, Braves – 31.8.2016 na hřišti Castions Dl. Mura  – Braves – Eagles 4:3 po 9. innigu

S vědomím, že s největší pravděpodobností postupujeme mezi prvních 9 týmu, jsme se rozhodli proti jednomu z nejsilnějších soupeřů Brasschaat Braves a s jedním nejlepších světových nadhazovačů Romanem Godoyem, nastoupit v nejsilnější sestavě a pokusit se srovnat naše síly s „belgickým“ týmem (Belgičanů tam vlastně moc nebylo, ale tři Argentinci a 7 Holanďanů). Za prvních 7. směn máme jednu BB (Bendič) a jeden odpal (Kokoška). Ale ani soupeř nemá žádný bod. Braves mají jeden odpal, 3xBB, 2xHB a 1xerorr od Orlů. V prvním TB se opět zvýraznil rozhodčí, kdy chtěl ukázat, že i on je na hřišti a nesmyslně vyndal Dana Černého na 2 metě. Komentář k rozhodčím je naprosto zbytečný. Pořád stejné, neustále mají chuť někoho vychovávat, i když na to nikdo není zvědavý a pánové (a jedna velmi špatně rozhodující žena) se asi nezmění. Naštěstí ani Braves neskórují. Bendič dělá tři auty.

Ve druhém TB střídá na pálce Jirku Blieka Marek Jícha a slepuje kolem Godoye na osmičku. Střídající Jan Janoušek dobíhá z druhé mety pro první bod.

Pak přicházejí dva SO (Jan Strádal, Jan Svatoň), ale na pálku jde Bendič a posílá minimálně 20-ti metrový HR! Vedeme 3:0.

Vypadá to, že se rodí naše vítězství nad Braves. V dohrávce soupeř pálí na 9-tku a je to 1:3. Následuje SO! Máme jeden aut. Pak však soupeř pálí na 7-čku a máme 1. a 2. obsazenou. WP znamená posun na 2. a 3. metu s 1. autem. Pak zase SO a máme dva auty! Přichází na pálku Skladny, pálí kolem nadhazovače. Bendič míč pouze tečuje a ještě nešťastně do protipohybu Jirkovi Bliekovi na druhé metě, který se snaží, jak může, ale míč se mu z natažené ruky vykutálí a soupeř dělá dva body. Prohráváme 3:4 ve druhém TB.

Škoda. Bendič na nadhozu i na pálce předvedl famózní výkon, všechny kolem sebe strhnul ke krásnému zápasu, ale nakonec se štěstí přiklonilo k velmi nervóznímu a trochu i namyšlenému soupeři. Pořád se jim něco nelíbilo, pořád diskutovali s rozhodčími, mlátili pálkami o zem a pod. Prostě nejsou asi zvyklí, že se někdy zápas nevyvíjí podle jejich představ.

5. utkání s U23 ČR – 31.8.2016 na hřišti Cervignano – U23 CZE – Eagles 10:2

Silnou 23-ku ČR je těžké porazit, tak volíme úsporu sil a necháváme nejzkušenější hráče na lavičce. Nadhazuje Barry Řízek a poté Dan Černý. Prohráváme 2:10 v páté směně. Marek Malý si slušně zapálil (3xHr) a nadhazovač Michal Holobrádek hráče Eagles udržel na uzdě. Za zmínku stojí Hr od orla Marka Jíchy, který znamenal naději na odvrácení rozdílu.

Play-off.

Utkání s Tempem na hřišti Azzano 1.9.25016 – Eagles – Tempo 4:6.

Tempo začíná dobře a v 1. směně odpaly 2-4-ho hráče se ujímá vedení 2:0. Eagles otáčejí ve svůj prospěch zápas na 3:2 ve třetí směně. V 5. inningu po dvoubodovém HR M. Klase jde Tempo opět do vedení. Eagles v 6. směně díky Hr od Bendiče vyrovnávají, ale slibnou situaci 1-3 s 1 autem Eagles nevyužívají k vedení.

Naopak hráči Tempa na začátku 7. směny obsazují 1. a 2. metu díky 2xBB. Bendiče na nadhozu střídá Standa Havel, háže SO, ale pak je HB a máme všechny mety obsazené. Kolůch pálí krátký odpal na 8 a jsou z toho dva body, které rozhodují o konečném výsledku. V dohrávce neskórujeme a prohráváme 4:6.

Utkání s Bulls na hřišti Staranzano 2.9.2016 – Bulls (Den) – Eagles 8:1

Už si nemůžeme dovolit žádnou porážku, pokud chceme jít dál. Proti Eagles nadhazuje všem známý Kim Hansen.

Zase máme mdlý začátek. Po prvním innigu prohráváme 1:0 po erorru. Ve druhé směně zvyšuje soupeř po dalších dvou erorrech na 4:0. Standu na nadhozu střídá Bendič. Na začátku 3. směny snižujeme po odpalech Jirky Blieka a Jana Svatoně na 1:4. Jenže Bulls dělají další 4 body na 8:1. Eagles se však nedaří ve 4. inningu na plné mety s jedním autem dotáhnout body soupeře a to ani v 5. směně a zápas končí rozdílem. Soupeř nebyl tak silný, ale náš výkon byl malátný. Je škoda, že jsme účinkování na celém turnaji nezakončili trochu víc bojovně. Možná už se také dostavovala únava, ale všechny týmy na tom byli stejně.

Nakonec se ukázalo, že nepřítomnost čtyř důležitých hráčů (Jonáš Mach – pitcher, Petr Pachl – cf, Dominik Čech – 2.b, Michal Písař – rf) byla pro Eagles velkým hendikepem.

Naopak posily v podání Dana Černého – 3.b z Mostu a Barryho Řízka – c, cf a Ondry Kouby – c, rf ze Sezimova ústí byly orlům více než platné.

Postup mezi devět nejlepších se podařil, což lze považovat za úspěch, ale pak přišly dvě prohry v řadě a to znamenalo konec v turnaji a to nás moc mrzelo.

Spectrum Praha odehrálo turnaj velmi dobře a skončilo třetí. Nehoráznou smůlou bylo zranění Jardy Breníka ve čtvrtečním zápase s Braves. David Mertl mu z pozice catchera vracel po nadhodzu míč, ale Jarda se nedíval a dostal míčem do nosu a do tváře pod okem.

Výsledkem byla zlomenina nosu a podoční kosti. Jardu pak vezl v pátek večer do Prahy Patrik Kolkus a oba Spectru chyběli při závěrečných zápasech.

Finálový zápas vyhráli hráči Lupi Roma nad Brasschaat Braves 2:1.

Napsal: Radek Janoušek –vedoucí družstva Eagles

Advertisement

Facebook

O víkendu se v Eagles parku odehrálo Open MČR juniorek do 18 let.Ve finále se utkaly dva tradiční rivalové - Eagles a Joudrs. Eagles nenašly recept na soupeřky a získávají tak stříbrné medaile🥈. Nejlepší pálkařkou turnaje byla vyhlášena Eliška Plevová👏🏻. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst zde👇:www.eagles.cz/2021/10/osmnactky-stribrne-na-mcr/Gratulujeme celému týmu💚 ... See MoreSee Less

Recent Tweets

(čeština) Reklama