U13 – BACK TO SCHOOL – 2 MÍSTO – 2.9.2016

U13 – BACK TO SCHOOL – 2 MÍSTO – 2.9.2016

Poslední prázdninový víkend patří tradičně skvěle obsazenému turnaji „Back2school“. Kategorie U13 hrála své zápasy na hřišti Sabatu Praha v Tróji. Na turnaj jsme odjížděli přímo z vydařeného, ale náročného soustředění v Mladých Bukách, takže přece jen s mírnými obavami.

Základní skupina:

–        Rimini 86 ( ITA )

–        Třebíč Nuclears

Rimini 86 – Eagles 0:15

V utkání jsme se mohli opřít o vynikající výkon všech nadhazovačů a obrany. Italskému soupeři jsme v útoku vůbec nic nedovolili. Na pálce jsme se rozjížděli pomaleji, ale od 3. směny jsme již jednoznačně kralovali a zápas dotáhli k jednoznačnému vítězství.

Eagles – Třebíč Nuclears 6:9

Proti největšímu favoritovi turnaje jsme odehráli výborný zápas. Hned v první směně jsme se dostali do vedení4:1 a to drželi až do směny třetí, ve které soupeř využil drobbného zaváhání a výsledek otočil na 5:4. Utkání bylo dramatické až do samotného závěru, ve kterém jsme měli obsazenou 2. a 3 metu s jedním autem, ale bohužel jsme toho nedokázali využít a soupeři podlehli. I přes prohru jsme byli s výkonem kluků velmi spokojeni. Velmi dobrá obrana, spolehlivý výkon nadhazovačů, agresivní pálka i běh po metách.

Čtvrtfinále:

Tempo – Eagles 1:13

Náš tradiční soupeř z pražského přeboru, se kterým hrajeme vždy velmi dramatická utkání. V tomto zápase však od začátku jednoznačně dominujeme. Kluci výborně pálili, agresivně běhali a nutili soupeře k chybám. V obraně jsme se opírali o skvělý výkon nadhazovače a naprosto spolehlivou obranu. Výborná hra a jednoznačný výsledek nás posunul do semifinále a tedy do bojů o medaile.

Semifinále:

Eagles – Hluboká 17:6

Opět výborný výkon celého týmu. Soupeř se sice ujal vedení 1:0, ale to bylo vše, co jsme mu dovolili. Základem byl opět dobrý výkon nadhazovačů a obrany. Jsem moc rád, že si kluci poradili v útoku s velmi rychlým nadhozem soupeře a pravidelně si připisovali doběhy. V neděli nás čekalo finále, opět proti nejsilnějšímu soupeři – Třebíči Nuclears.

Finále:

Eagles – Třebíč Nuclears 2:13

Zápas byl vyrovnaný jen v první směně. Třebíč se ujala vedení 1:0, my v dohrávce obsadili druhou a třetí metu s jedním autem. Situace jsme nevyužili a zkušený soupeř trestal. Hned ve druhé směně si po další mentální chybě připsal 3 body a utekl nám. Kluci již nenašli fyzické, ale ani psychické síly na zdramatizování zápasu a podlehli těžkému soupeři jednoznačně 2:13. Patří nám tak krásná druhá příčka.

Musím před hráči jednoznačně smeknout Po dvou náročných soustředěních dokázali hrát moc pěkný baseball a hlavně se dokázali touto krásnou hrou dokonale bavit !!! Záměrně jsem nikoho ve člénku nejmenoval, protože kluci tohoto výsledku dosáhli jako jeden tým !!! Jednu výjimku teda udělat musím – nejlepším nadhazovačem turnaje byl vyhlášen Jakub Hajný – moc gratulujeme !!!

Musím také poděkovat skvělým rodičům za fandění a neustálou přízeň – děkujeme. Pochvala patří také pořadatelům za skvělý a výborně zvládnutý turnaj.

Za necelé dva týdny čeká náš tým kvalifikace MČR v Hluboké nad Vltavou. Všichni se na ní těšíme a já věřím, že se kluci, rodiče i trenéři budou při zápasech s nejtěžšími soupeři baseballem bavit stejně jako celý rok a také při Back too school. Protože o to jde přece nejvíce.

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

225 likes, 27 comments2 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments2 days ago

Recent Tweets

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

(čeština) Reklama