V pátek 3.2. nás čekal další zimní turnaj, tentokrát jsme zamířili do nafukovací haly Joudrs v Praze Bohnicích. Turnaj byl určen pro kategorii U10 a hrál se ze stativu. Letos chceme v sezoně poměřovat síly se staršími týmy a tak jsme byli na první „zkoušku“ zvědaví. V naší sestavě bylo 8 devítiletých a 2 osmiletí, z nichž jeden byl úplný nováček na svém prvním turnaji.
Njeprve jsme se utkali s dívčím týmem z Merklína, který byl doplněn 3 hráči Joudrs Grey, kteří zastavovali většinu našich útoků. My jsme naopak předvedli zřejmě naši nejhorší obranu toho dne a tak jsme po zásluze prohráli 5:13.
Dalším soupeřem byl pozdější vítěz turnaje Joudrs Grey, se kterým jsme drželi krok pouze v první směně, kdy jsme 3x skórovali a soupeř jen 1x. V druhé směně se ale ukázala jejich pálkařská síla – po sérii dlouhých a tvrdých odpalů si doběhli pro plných 6 bodů. My už jsme do konce zápasu bodovat nedokázali, soupeř ještě přidal 4 body a tak výsledek byl 3:11.
Ve třetím zápase jsme porovnali síly s Kotlářkou, se kterou jsme se loni dost potkávali v pražském přeboru. Oni přijeli ve stejné sestavě, my s o rok mladšími Během 2 směn jsme 8x bodovali zatímco soupeř ve 3 směnách jen 6x. Naše dohrávka se už nehrála, zvítězili jsme 8:6.
Posledním soupeřem byl Joudrs Orange, kterého jsme hladce porazili 18:5, když nás soupeř dokázal autovat pouze 4x za celý zápas.

Takže konečná bilance 2 prohry : 2 výhry. Stejnou bilanci měla i Kotlářka a Merklín a tak jsme kvůli horšímu skóre skončili na konečném 4. místě. Na medaili to tedy tentokrát nebylo, ale předvedená hra mě potěšila, zvlášť když většina soupeřů byla starších než my. Mrzí mě jen chyby v obraně, které jsme nakupili v zápase s Merklínem. Také musíme trochu víc natrénovat hru vnějšího pole. V útoku jsme nehráli špatně, rezervy stále máme v běhání po metách (hlavně ty výběhy při luftu). Musím pochválit oba osmileté – Míšu i Matěje – hráli super a hlavně u Matěje by asi nikdo cizí netipoval, že je to jeho první turnaj.
Alena