Druhou zahraniční posilou baseballového týmu, která před sezonou 2017 dorazila do Eagles Parku je kanadský rodák Tyson Walker. 23letý levoruký nadhazovač se ihned zapojil do přípravy extraligového “Áčka”.

Tysone, krátce se představ fanouškům Eagles, na jakého hráče se mohou těšit?

Je mi 23 let a pocházím z White Rock, Britské Kolumbii v Kanadě. 3 roky jsem hrál univerzitní ligu D1, první rok v Severní Dakotě, zbylé dva v Texasu.  V tomto období jsem byl hlavně long reliever ale také jsem dostal šanci pár zápasů startovat. Toto bude má čtvrtá sezona za oceánem, hrál jsem ve Švédsku Austrálii a Anglii. 

Proč sis vybral Eagles?

Eagles jsem si vybral za prvé kvůli nádhernému městu, které jsem chtěl už hodně dlouho navštívit a zároveň jsem se doslechl, že Eagles disponují jedním z nejlepších zázemí v Evropě.

Měl jsi i další nabídky?

Dostal jsem nabídku od svého minulého tymu z Londýna, zároveň mě kontaktovali z Japonska a Belgie.

Snažil ses získat informace o klubu, extralize atd. ?

Ptal jsem se svých bývalých spoluhráčů, jaké to bylo hrát v České republice. Také jsem si získával informace sám, zaměřil jsem se na týmy, které mají dobrou reputaci a v minulosti byli úspěšní. Usnadnil to i fakt, že v tymu figuruji další dva importi.

Nebudeš jediným cizincem v týmu. Je to lepší pro adaptaci?

Hrával jsem v týmu, kde jsem byl jediný import i v tymu, kde nás bylo více. Samozřejmě tím, že nás je více usnadňuje to adaptaci, hlavně s jazykovou bariérou.

Jaký byl tvůj „offseason“ program?

Zimní příprava byla výborná, zaměřil jsem se na silovou stránku, na zesílení házecí ruky. Vycházel jsem z programu hvězdy Cleveland Indians Trevora Bauera.

Mluvil jsi s trenérem o své roli v týmu?

Myslím, že budu mít univerzální roli. Budu starter i reliever. Cokoli pomůže týmu.

Jak se těšíš do sezony?

Už se nemůžu dočkat, až znova vyběhnu na hřiště

Jaké jsou tvé cíle do sezony 2017?

Můj hlavní cíl je pomoci týmu vyhrát titul, vím jak moc si ho Eagles přejí. Dále pak chci uspět na evropském poháru.  Nemůžu se dočkat až budeme bojovat o historický úspěch.