Druhý extraligový víkend sehrají baseballisté v hanácké metropoli Olomouci, kde budou čelit místním Skokanům. Na Eagles čeká nelehká zkouška.

Olomoucký celek se tradičně opírá o schopnosti zahraničních hráčů a reprezentanta Jakuba Vojáka. “Očekávám vyrovnané zápasy. Oproti minulé sérii budou podle mě rozhodovat obrany obou týmů a to kdo bude mít kvalitnější útok“ predikuje trenér pražského celku Vladimír Chlup.

Eagles budou chtít navázat na dvě výhry z úvodního víkendu proti Třebíči Nuclears. Skokani na domácí půdě však budou těžkým testem. „V úvodní sérii s Arrows Ostrava se Olomouc představila v dobrém světle, především nadhazovač Brammer. Na nás tým již doplnil i druhý zahraniční nadhazovač a catcher Voják“ upozorňuje na sílu soupeře Chlup. Kudy tedy povede cesta k výhrám? „Budeme chtít hrát kvalitní obranu a potvrdit pálkařskou formu z minulého zápasu v Třebíči, kde se neprosazoval jen Matěj Hejma, ale celý tým.“ vidí cestu k úspěchu kauč s číslem 47 na zádech. Názor trenéra sdílí i vnitřní polař Michal Zýma: „Očekávám kvalitnější nadhoz. Když ale budeme hrát stabilně v obraně, tak náš pálkařský lineup může porazit každého.“

Trenér Chlup plánuje zkontaktovat pro získání informací i své bývalé svěřence z ostravského klubu: „Uvidíme, jak moc budou sdílní. V prvním zápase zaházel výborně Boris Bokaj, který Skokany držel na uzdě. Doufám, že na jeho výkon naváže i naše jednička Tomáš Duffek“.

Utkání se odehrají v sobotu osmého dubna od 13 a 16 hodin. Pokud nedorazíte podpořit Eagles přímo do Olomouce, můžete sledovat psané play-by-play.

Game 1 – 13:00

https://online.baseball.cz/live.php?zid=15288&zapas=134&rok=2017&soutez=Exl

Game 2 – 16:00

https://online.baseball.cz/live.php?zid=15283&zapas=18&rok=2017&soutez=Exl