Po týdnu vyrážejí baseballisté opět směr Brno. Tentokrát však zamíří do areálu U Hrocha, kde sídlí Hroši Brno.  Čtvrtý celek aktuální tabulky prošel přes zimu značnou hráčskou obměnou, která se pozitivně projevuje na výsledcích týmu. „Cílem jsou dvě výhry, ale bude to boj“ burcuje před sobotními duely střední polař Eagles Matěj Hejma.

Eagles vstupují do série s třemi porážkami v řadě proti obhájcům titulu Drakům Brno i přesto si na další brněnský tým věří. „Musíme si přenést sebevědomí z vyrovnaných zápasů s Draky i do těchto zápasů“ připomíná těsné prohry s Draky hlavní trenér Chlup.  „Musíme být schopni hrát jednoduchý baseball a nedělat zbytečné errory. Obrana je základ“ připomíná Hejma nelichotivou bilanci 22 chyb v poli, kterou Eagles v dosavadní sezoně mají.

Do sestavy se po turnaji v USA vrací vnější polař Marek Chlup, který by měl týmu pomoci nejen v útoku, ale i v obraně.  Na marodce je stále americký catcher Sandoval, který laboruje se zraněním ruky.

V neposlední řadě je třeba zmínit faktor počasí, do České republiky se opět vrátily zimní teploty, které baseballu příliš nepřejí. „Jako hráči jsme na to zvyklí“ nepřikládá počasí velkou váhu Hejma. „Určitě by bylo lepší hrát v teplém počasí. Navíc na Hroších je otevřená planina, kde bude hodně foukat. Podmínky jsou však pro oba týmy stejné“ doplňuje svou hlavní ofenzivní zbraň Chlup.

Utkání startují v 13:00 a 16:00 a tradičně bude připraven play-by-play přenos.

GAME 1 – https://online.baseball.cz/live.php?zid=15304&zapas=45&rok=2017&soutez=Exl

GAME 2 – https://online.baseball.cz/live.php?zid=15310&zapas=124&rok=2017&soutez=Exl