Eagles týmy do 10 let se každoročně účastnily t-ballové soutěže pořádané softballovou asociací. Letos sofťáci zavedli dvě nové kategorie Coachball U11 a t-ball U9. A protože jsem pro tým U9 hledala možnost jak si v sezoně zahrát více zápasů proti soupeřům, kteří budou klást odpor, neváhala jsem a přihlásila je do obou soutěží.

Tuto sobotu jsme tedy vyrazili na náš první jarní turnaj v coachballu U11 na hřiště pražských Storms. Mělo se tu kromě nás sejít dalších 8 týmů, ve kterých většinu tvoří hráči o rok, dva a dokonce i tři roky starší než jsou naše devítky. Moje očekávání nebyla nijak veliká, doufala jsem jen, že budeme schopni předvádět naši obvyklou hru, ale zda-li to bude platit na soupeře jsem nedokázala odhadnout.

Týmy byly rozděleny do 3 skupin a následně měly hrát spolu týmy umístěné ve skupinách na stejných místech.

Nás na úvod čekalo pražské Spectrum. Do zápasu jsme vtrhli nebojácně – obrana zahrála tři rychlé auty a šli jsme pálit.  Byla jsem zvědavá jak první „ostrý start“ zvládneme, ale hned prvních 8! pálkařů z lineupu dalo hit, z toho 2 dvojmeťáky a 6 povolených bodů bylo doma bez jediného autu. V další směně začal pálit i soupeř a naše obrana si vybrala tu jedinou slabou chvilku z celého turnaje. Přesto jsme zahráli dva nucené auty na 3. metě a soupeři povolili jen 4 body. V dalším průběhu zápasu jsme body přidávali už jen my, takže konečné skóre bylo 13:4. Nečekaně dobrý začátek turnaje.

Hráči našeho dalšího soupeře – Slavie Plzeň – byli dost narostlí, takže má očekávání opět nebyla veliká, ale naše děti byly v pohodě.  Na pálce začínal Ondra Komárek a celé vnitřní pole soupeře se postavilo hodně dopředu, čekali asi nějakou sklepávku. Třetí metař stál opravdu dost blízko, hned jsem si pomyslela, že bude asi překvapen….a taky že jo, Ondra tam šoupnul linedrive do levého pole, že se infield ani nestačil ohlédnout 🙂 Kanonáda začala, zase jsme doběhli pro 6 bodů jen s jedním autem. A v obraně? Linedrive rána jako z děla na Máru na 3. metě – aut, SO, luft na Ráďu do levého pole – aut. Druhá směna – my 5 bodů, soupeř – luft na spojku aut, odpal, SO, 5-3 aut. Třetí směna – my 5 bodů, soupeř – luft do levého pole – aut, odpal, nucený aut na 2. metě, odpal a bod, luft do levého pole – aut. Konec zápasu, skóre 16:1. Hrdina zápasu – Radek Derganz, který v poli chytil tři velmi těžké a prudké odpaly a kouče soupeře dohnal téměř k šílenství 🙂

Takže jsme naprosto nečekaně, ale zaslouženě, vyhráli skupinu a čekali nás 2 zápasy se vítězi těch druhých dvou skupin.

Nejprve jsme šli poměřit síly v bratrovražedném souboji s naším týmem U11, který je do soutěže také přihlášen. Došlo na přímý souboj bratrů Švejnohových, otce s dcerou Trčkových a k rozpolcenosti všech fandících Eagles rodičů. Fajn bylo, že stačilo křičet Eagles, eagles…a všichni jsme byli spokojení. My jsme šli do zápasu celkem v klidu s tím, že nemáme co ztratit, jen můžeme překvapit a že jdeme hrát náš baseball. A jak už to tak někdy bývá, favorit sám sebe dostal pod tlak, bylo vidět jak ti starší tak moc chtějí, až to vlastně vůbec nejde, ale nutno také dodat, že většinu týmu tvoří hráči, získávající teprve herní zkušenosti. Bodů už nám tolik sice nedovolili – 2 -2- 3. My jsme jim ale umožnili jen jeden! doběh v první směně, jinak jejich útočné snahy končily hned na první metě nebo nucenými auty na metách dalších. Neuvěřitelná výhra 7:1.

Posledním soupeřem byli Hladoví Hroši ze Sezimáče a zase to byli pěkně narostlí hoši, dokonce na spojce posilnění 12letým hráčem (což softový systém umožňuje). Po první směně byl stav nerozhodný 3:3. Po třech směnách vedl soupeř o bod 4:5. A až v poslední směně dotáhl 4 body a my jen jeden. Prohra 5:9. Teprve na konci turnaje jsme narazili na soupeře, který byl nad naše síly, ale zápas to byl pěkný. Vyhráli ovšem zaslouženě, pálili dlouhé odpaly, nám už to tolik do vnějšího pole nelétalo, únava se asi trochu projevila.

No a protože Hroši porazili v dalším zápase i naše U11 skončili jsme celkově druzí. Což je báječný výsledek, ale co je hlavní – hráli jsme dobrý baseball. Dobře se na to koukalo a v týmu panovala báječná atmosféra. Vyzdvihnout ještě musím Martina, který celý den super nadhazoval a „připsal si“ jen 6 SO našich hráčů a významně se tak nominoval na naši nadhazovací jedničku. A nejde nezmínit ani pohodová atmosféra, o kterou se svědomitě starají naši neúnavní podporovatelé – rodiče.

Už se těšíme na další turnaj, který se uskuteční v Eagles Parku v sobotu 6.5. přijďte se na nás podívat.

Alena

Fotodokumentace od Kačky a Radka zde: