Clearwater (USA) – Titul na mistrovství světa juniorek na Floridě získaly americké softbalistky. Ve finálovém utkání, které svedlo dohromady dva žebříčkově nejlepší týmy světa, mladé Američanky porazily světové jedničky z Japonska 13:4. Na bronzové příčce skončily hráčky Portorika. Češky postoupily poprvé v historii mezi nejlepší osmičku.

Eagles Power: Standa Havel, Terka Novotná, Gabča Slabá, Natka Kopicová a Petr Mindžak.

Češky se na mistrovství světa umístily na osmé příčce, což je nejlepší výsledek v historii. O pořadí rozhodl počet obdržených bodů, Češky 15 a Australanky 10. S pátým celkem Tchaj-wanu svedly české hráčky urputný boj o postup do nejlepší šestky a s bronzovými medailistkami z Portorika vedly utkání až do poslední směny. Český softbal se tak ve světové konkurenci neztratil a evropské rivalky nechal v celkovém pořadí za sebou.

Pořadí národů na MS: 1. USA, 2. Japonsko, 3. Portoriko, 4. Kanada, 5. Tchaj-wan, 6. Čína, 7. Austrálie, 8. Česká republika, 9. Mexiko, 10. Filipíny, 11. Dominikánská republika, 12. Itálie, 13. Brazílie, 14. Nizozemsko, 15. Velká Británie, 16. Nový Zéland, 17. Jižní Korea, 18. Irsko, 19. Peru, 20. Argentina, 21. Guatemala, 22. Indie, 23. Jihoafrická republika, 24. Bahamy, 25. Turecko, 26. Izrael.

Zleva Ema Vodičková (Tempo Titans), Gabriela Slabá (Eagles), Michele Mary Smith (americká dvojnásobná olympijská vítězka), Adéla Linková (Joudrs Praha), Natálie Kopicová (Eagles/Patriots Liberec)

Oficiální stránky turnaje http://www.wbsc.org/tournaments/2017-jr-womens-softball-world-championship/

Facebook stránka národního týmu https://www.facebook.com/softball.juniorky.U19/