Na tenhle víkend jsme čekali celou sezónu. Po semifinále, kde jsme se nedokázali prosadit na výborně házející ledenickou Veroniku Peckovou, jsme chtěli vybojovat, to co jsme si dali za cíl, medaili.

Našim soupeřem byly Snails Kunovice, které v semifinále prohrály s Joudrs Praha. Věděli jsme, že to bude velký a vyrovnaný boj.

Série na dva vítězné zápasy začala v sobotu 7. října v Kunovicích. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme hned dvakrát skórovali po hitu za dva body. Krčskou osu pro tento důležitý zápas tvořila Verča Burianová a poprvé v této sezóně chytající Sába Borecká.  Nadhoz fungoval společně s obranou skvěle a šest směn nedovolil kunovickým pálkařkám skórovat. My jsme v páté směně dokázali třikrát odpálit a byly z toho dva doběhy. Do sedmé směny se nic nestalo a my jdeme bránit dohrávku Kunovic za stavu 4:0. Ty snižují stav pouze na 1:4 a my získáváme první výhru v této sérii.

V neděli 8. října se série přesunula do Eagles parku. My jsme po skvělém výkonu v sobotu měli dvě šance na zisk vytoužené bronzové medaile.  Zápas jsme opět začali dobře, obrana v čele s Péťou Cinkeovou na nadhozu a Sábou Boreckou na catcherovi ubránila první tři pálkařky a šlo se útočit. Nám se podařilo, jak v první, tak druhé směně jednou skórovat a ujímáme se vedení 2:0. Ve třetí směně si obrana vybírá slabší chvilku a po několika chybách dostáváme 3 body. Ve čtvrté směně se soupeři daří jednou skórovat a my odpovídáme v dohrávce dvěma doběhy na domácí metu. Stav je tedy 4:4. Hned v následující směně soupeř opět skóruje a ujímá se vedení v zápase 5:4. Náš útok již nedokázal předvést, to co v prvním zápase a prohráváme druhý zápas 4:5.

Série je srovnána na 1:1 a po půlhodinové pauze se jde do posledního zápasu sezóny v ženské extralize – zápas o všechno. Zápas nezačínáme dobře a dostáváme hned v první směně bod. Ve třetí směně vyrovnáme opět po pěkném odpalu. Zápas se v šesté směně za stavu 1:1 přerušuje pro déšť. Hřiště nevypadalo vůbec dobře a každému z nás se hlavou honilo, jen ať se počasí umoudří a my to dohrajeme. Hřiště dostalo hratelnou podobu díky trenérům, rodičům a hráčům mužského B týmu. Díky! Začíná sedmá směna a obrana s nadhazovačkou Péťou Cinkeovou a již chytající Luckou Černohlávkovou hraje tři důležité auty. Jdeme do dohrávky sedmé směny. První dvě pálkařky jsou aut. Sába obsazuje druhou metu po nepřesném příhozu spojky. Beky pálí single do levého pole. Jsou dva auty a my máme obsazenou jedničku a trojku. Na pálku přichází Natka Kopicová, jedna z nejmladších hráček. První nadhoz je foul-ball, druhý je ball a třetí nadhoz Natka trefuje a odpaluje do levého pole a Sába dobíhá pro vítězný bod celé série. Propukne nekonečná radost, slzy štěstí a Vojta Albrecht společně s Dádou Viktorýnovou nám předávají medaile a pohár za třetí místo v extralize žen v roce 2017.

Děkuju svým spoluhráčkám, trenérům, rodičům, přátelům, partnerům a klubu, že nás celou sezónu podporovali a přispěli tak k bronzovému úspěchu, který mi navždy zůstane v mém srdci.

Jana „Džejna“ Chýlová