Na linkách letecké společnosti Emirates se pasažéři právě vydávají do areálu Eagles Praha, i když se to dozvědí až ze závěrečných titulků. Stane se tak prostřednictvím amerického filmu The Catcher Was a Spy, který je momentálně na křídlech Emirates v základní filmové nabídce. V něm diváci, aniž by to tušili, se ocitnou na krčských baseballových polích. Právě ta při natáčení filmu o životě a díle hráče major league sehrála kulisu japonského baseballového stadionu v časech druhé světové války.
Postavu Morrise „Moe“ Berga ( 1902 – 1972) z Boston Red Sox v americkém filmu, letos úspěšně uvedeném na Sundance Festivalu 2018, představuje herec Paul Rudd. Snímek je fascinujícím vyprávěním o údajně nejchytřejším bassebalovém hráči v historii. Vzpomínalo by se na něj jako na geniálního catchera a úspěšného trenéra baseballu, kdyby jeho sportovní kariéru nezastínila kariéra jiná. Muž, který uměl skvěle chytat míče a řídit hru, totiž dokázal hovořit mnoha jazyky a famózně ovládl exaktní vědy, aby se nakonec jeho život rozdvojil a kromě role slavného hráče se mohl osvědčit jako americký válečný špion.
Takže, pozor!!! Pokud v dohledné době nastoupíte kdekoli na světě na palubu letadla provozovaného společností Emirates a zasteskne se vám – pusťe si The Catcher Was a Spy – a rázem se ocitnete na hříšti pod Cantinou!

A teď důkaz místo slibů – screenshoty z letadla cestou z Dubaje do Prahy pro nás pořídil nadšený věrný fanoušek Eagles Praha. Děkujeme!