Nabízíme Vám bleskový pohled na to, jak šly roky v Krči pěkně za sebou.

 1. 1981

  3.2.1981 se v sokolovně Na Balkáně schází ustavující schůze, úplný název oddílu byl TJ Sokol Praha 4 – Krč, první rok existence znamenal i první mistrovský titul pro Krč a to v baseballu.

 2. 1982

  Muži vyhráli tři tituly, Český baseballový pohár, Národní ligu v softballu mužů, mistrovský titul v baseballu.

 3. 1983

  Titul v Narodní lize mužů v softballu.

 4. 1984

  Tento rok byla objevena plocha v Krčském údolí, byla to černá skládka, která však svou velikostí odpovídala potřebám baseballu a softballu.

KRC-Historie-field-584

 1. 1985

  Titul v Narodní lize mužů v softballu.

 2. 1986

  Ženy získaly svůj první titul, softballisté přidávají již další titul do své sbírky, baseballisté jsou druzí a baseball byl zařazen do programu Olympijských her s první účastí v Barceloně 1992.

 3. 1987

  Krčský baseball jede poprvé na oficiální turnaj CEB (Evropská baseballová federace), na Pohár mistrů evropských zemí – B skupiny a ženám se vydařila zlatá obhajoba.

 4. 1988

  Zatím nejlepší “Zlatá sezóna” v 30tileté historii Krče, která vyhrála všechny mistrovské tituly, baseball, softball muži a softball ženy, od té doby se podobný kousek zatím nikomu nepodařilo zopakovat.

Zeny-1989

 1. 1989

  Titul v softballu mužů, v Krči se hraje na upravené ploše, což je pouze rovná plocha, pokrytá však štěrkem z navážky a navrch zakrytá nízkou vrstvou písku.

 2. 1990

  První svobodný rok pro baseballisty a softballisty, a to nejen v Krči, první svobodné výjezdy k zahraničním turnajům, softballisté Krče získali titul Přeborník ČSFR.

 3. 1991

  Softball mužů držel svou vysokou laťku, opět mistrovský titul, ženský softball byl zařazen do programu olympijských her a to s účinností od OH v Atlantě.

 4. 1992

  Softball muži první, v baseballu se poprvé stává Sokol Krč organizátorem tradičního turnaje Pražský baseballový týden a to na pronajatém hřišti Tempo Praha, které jsme pro turnaj museli dobudovat.

 5. 1993

  V tomto roce se oddělovalo všechno, kromě rozpadu ČSFR se oddělily i softballistky a softballisté, svůj první mistrovský titul získali žáci v baseballu.

 6. 1994

  Softballisté získali jubilejní, celkově již desátý titul, to nejdůležitější přišlo až v samotném závěru roku, v Krči se začala zelenat tráva na prvním hřišti.

 7. 1995

  Poprvé se Pražský baseballový týden hraje na prvním novém hřišti v Krči, baseballový tým se ocitl na konci roku na sestupovém místě do nižší soutěže, kadeti a třináctiletí se stali mistry ČR.

 8. 1996

  Baseball se vrátil mezi českou elitu, jediné zlato přivezli z mistrovství republiky kadeti.

 9. 1997

  V červnu došlo k slavnostnímu otevření klubovny, po mnoha a mnoha letech čekání se hráči a hráčky Sokola Krč konečně dočkali.

 10. 1998

  První dívčí mládežnický titul pro Krč, zasloužily se o něj v softballu juniorky.

 11. 1999

  Další titul vyhráli baseballoví kadeti, byl to zatím zároveň poslední rok, kdy Sokol Krč získal v sezóně jen jeden jediný mistrovský titul, od tohoto data došlo k obrovskému nárůstu vítězství ve všech kategoriích, je položen základní kámen tréninkové haly.

 12. 2000

  22.2.2000 a zároveň ve 20 roce existence klubu, byla slavnostně otevřena nová tréninková hala, začaly přibývat tituly, úspěšní byli muži v softballu, také vyhráli PMEZ, další mistrovský titul získali mladší kadeti v baseballu, softballové kadetky a juniorky, 18.12. byla podepsána smlouva s generálním sponzorem klubu, firmou Altron.

 13. 2001

  Bylo vybudováno umělé osvětlení na hlavním baseballovém hřišti, které realizovala firma Eltodo, opět několikanásobný zisk titulů zajistily mladé softballistky, starší a mladší juniorky, žákyně a přispěli také baseballoví žáci.

 14. 2002

  Dívky získaly v softballu všechny tituly, které byly k dispozici, tedy celkem čtyři, baseballisté vůbec poprvé vítězí v jedné z elitních evropských soutěží v A skupině Poháru CEB, a také od slavné profesionální Major League Baseball získává Sokol Krč grant ve výši 98 541 dolarů na rozšíření tréninkové haly, dochází ke změně názvu klubu na SK Krč Altron.

 15. 2003

  Všechny možné české softballové tituly, které se udělovaly ženám a dívkám, mají jediného vítěze a adresáta – Krč Altron, je to poprvé v české softballové historii, dva tituly přidali baseballoví mladší kadeti a žáci.

 16. 2004

  Ženy vyhrály titul, dívky získaly dva tituly, dva přidali mladí baseballisté, historicky první přibyl od softballových žáků.

 17. 2005

  V Krči se hrají finálové skupiny Mistrovství Evropy v baseballu a také v softballu žen, na konci roku v Krči skončilo 7(!) domácích mistrovských titulů, navíc baseballisté vyhráli Český baseballový pohár a softballisté Pohár vítězů pohárů, při ME v baseballu zavítal do areálu prezident České republiky Václav Klaus.

2005-klaus

 1. 2006

  V roce 25.výročí klubu jsme získali pouhých pět titulů, juniorky, mladší juniorky, kadetky, žákyně a také mladší kadeti v baseballu

 2. 2007

  Dva tituly softballistek, loňský rok zopakovaly kadetky a žákyně.

 3. 2008

  Opět další multisezóna, 6 titulů končí v Krči, v baseballu junioři, mladší kadeti, v softballu ženy, juiniorky, kadetky, T ball

 4. 2009

  V Krči se hraje jedna ze základních skupin MS v baseballu, zatím nejvýznamnější akce v historii areálu, softball přidal další tituly, opět kadetky a po devíti letech muži softball, mění se název klubu na Eagles Praha.

 5. 2010

  Tentokrát přidal více titulů baseball, junioři, starší kadeti a žáci, v softballu kadetky.

2010-baseball-hist

 1. 2011

  Rok 2011 byl pro Eagles Praha, dříve SK Krč Altron, a nejdříve TJ Sokol Praha 4 – Krč, určitě jedním z nejvýznamnějších. Před 30 lety, přesně 3.2.1981, se totiž začaly psát první stránky klubové historie. V jubilejním roce přibyly další dva mistrovské tituly, které přidaly v softballu ženy a juniorky.

 2. 2012

  V Eagles Parku se slavily dva tituly a to hned v jeden den. Nejprve junioři uzavřeli sezonu nejlepším možným způsobem, poté svůj titul obhájily na domácí půdě i softballistky. V areálu se uskutečnil první ročník Super Cupu – pohár nejlepších evropských softballových družstev mužů.

 3. 2013

  Vyjímečný rok pro softballistky Eagles, kterým se podařilo získat zlatý hattrick. Během jednoho měsíce opanovaly domácí pohár, potřetí v řadě extraligu a poprvé v historii získaly pro český softball zlatou medaili z Poháru mistrů evropských zemí. Triumf je o to cennější, že se tak událo na domácí půdě Eagles Parku před zaplněnými tribunami. Baseballisté vyrazili do Regensburgu na evropský pohár a na mezinárodní scéně se neztratili a předváděli líbivý baseball.

IMG_3103

 1. 2014

  Ženy přidaly do klubové sbírky již 11 mistrovský titul. Dařilo se však i mládežnickým týmům žákyně získaly mistrovský titul a nejmladší kategorie U10 opanovala nejvetší turnaj malých dětí ZLATÝ SUPERPOHÁR 2014.

 2. 2015

  V roce 2015 zaznamenali největší baseballový úspěch kadeti, kteří po 5. letech vybojovali titul mistra ČR. Celkově byla sezóna po sportovní stránce úspěšná. Kromě již zmíněného titulu kadetů získaly ženy v extralize titul vicemistryň ČR, stejného úspěchu dosáhly také kadetky a naši nejmenší t-ballisté. Krásného výsledku dosáhli také muži v softballové extralize, kteří vybojovali 3. místo. Další velký úspěch si připsali žáci, kteří dokázali vyhrát Český baseballový pohár.