19_20230822_181100.jpg
928_20220728_150814.jpg

Baseballisté v semifinále!

Baseballisté zvládli vybojovat v nadstavbové sérii TOP 6 postup do semifinálových bojů. Ty se hrají na tři vítězné zápas a Orli vyzvou brněnské Draky, kteří nadstavbu vyhráli. Jak vidí nadcházející souboje manažer mužského týmu Vladimír Chlup si přečtěte v rozhovoru.

Podařilo se vám probojovat do semifinálových bojů, ale chvilku to vypadalo, ze se vám to nepovede. Obával ses toho, ze byste mohli nepostoupit?

Obavy tam samozřejmě byly, museli jsme o postup bojovat až do posledního dne, ale pořád jsme to měli ve svých rukou a rozhodli vítězstvím na Hroších, které bylo docela jednoznačné.

Výkony týmu byly v TOP 6 jak na horské dráze, někdy jste dokázali vyhrát vysoko, někdy zase vysoko prohrát - čím to je?

Snad ani jednou se nám v sezoně nepovedlo skloubit všechny aspekty zápasu dohromady, a tak hodně záleželo na individuálních výkonech. Nejvíce stagnovala pálka, ta když se pak najednou sešla tak vše vypadalo mnohem jednodušeji.

Do semifinále jdete proti Drakům, kteří vyšli z nadstavby TOP 6 na prvním místě. V čem je jejich síla a na co si musíte dát pozor?

Draci dominují celé sezoně, překvapivě letos i dávají hodně homerunů, takže jakékoli polevení na nadhozu mohou okamžitě potrestat. Jejich startéři jsou velice kvalitní a je potřeba hodně disciplíny, abychom je dostali pod tlak.

Jak je tým na semifinále naladěný?

Tým je v dobré náladě, i když jsme i minulosti vždy nastupovali do semifinále v roli outsidera, stály za námi kvalitní výsledky. Ty letos nejsou, přesto jsme v nejlepší čtyřce a teď si to můžeme naplno užít a hrát s čistou hlavou, což někdy může paradoxně pomoci. V posledních třech letech máme bilanci v semifinále 2:5, z těch pěti proher byla jedna o 2 body, zbylé o jeden jediný, dvakrát dokonce walk off, takže bez jakéhokoli připouštění stresu se může stát, že v nervozním závěru budeme více uvolnění.

Máš jako manažer týmu na semifinálovou sérií nějaké eso v rukávu?

Rád bych nějaké eso měl, a pokud ano, tak bych si ho rozhodně nechal jako překvapení 

?Dorazte podpořit muže do Eagles Parku v neděli 31. 7. od 13.00 hod!