19_20230822_181100.jpg

Březnové turnaje žáků - 1.4.2014

Březen byl pro nás ve znamení posledních tří přípravných turnajů.

Nejprve jsme 9.3. odjeli do Hrotovic sehrát 4 zápasy (po dvou s Třebíčí a Technikou). V průběhu dne jsme vyzkoušeli různé sestavy, na „kopci“ se vystřídalo 7 hráčů, stále nás ale trochu trápil útok, proto jsme sice nejprve porazili Techniku 10:4, ale pak prohráli postupně s Třebíčí 6:8, s Technikou 2:7 a opět s Třebíčí 7:9.

Další výzvou byl halový turnaj o Velkou cenu Prahy 12 na tenisových kurtech v Záběhlicích. Zde jsme se ve skupině potkali nejdříve s libereckými Patriots, které jsme hladce porazili 9:1. Dalším soupeřem byl tým složený ze Sparks a Rytířů. Prohra 3:6 nás mrzela, protože jsme body umožnili soupeři vlastními chybami ve vnitřním poli. Rovněž dalšímu soupeři jsme darovali výhru, když 5 ze 6 bodů soupeře zařídili hráči, kteří dostali metu zdarma. Našemu útoku chyběli odpaly, respektive ve třech směnách jsme zaznamenali jen jeden. Prohra 5:7. Posledním soupeřem byla Hluboká a zápas to byl podobný předešlému – příliš mnoho met zdarma nebo trefení pálkaře, žádné odpaly a prohra 1:4.

Celkově jsme turnaj zakončili na 6. místě z 9 účastníků.

Nedočkavě jsme čekali na první venkovní prověrku na našem tradičním Jarním turnaji žáků. Do kvalitně obsazeného turnaje jsme postavili dva týmy, abychom dali šanci ověřit vlastní schopnosti úplně každému. Série drobných úrazů, onemocnění atd. nakonec z týmu GREEN vytvořila převážně t‑ballový tým (všem klukům a holkám znovu moc děkujeme za účast), který si prožil vlastně premiéru v mnoha směrech – byli to jejich první odpaly na stroj a živý nadhoz, někteří si vyzkoušeli úskalí catcherování a nadhazování a hlavně se postavili starším, větším a zkušenějším protivníkům. Nic toho ovšem nedbali a sehráli s některými soupeři opravdu povedené zápasy korunované výhrou nad Tempem Titans. Celkově pak Green skončili na nečekaném 10. místě! Sláva jim. A velký dík Ivanovi Boreckému, Benymu a Davidovi Malíkovi, že si tým na víkend „adoptovali“!

To od týmu WHITE jsme si dopředu slibovali útok na čelo turnaje. O to jsme se bohužel připravili opět sami hned v úvodním pátečním zápase proti pozdějšímu vítězi turnaje – Sabat Praha – kdy jsme si v úvodu vlastními chybami v poli zavařili šest bodů, které jsme pak v útoku nedokázali smáznout. Ve zbylých zápasech jsme se naopak předvedli velmi pěknou hrou: pálkaři se trumfovali v lepších a lepších odpalech, pole zpřesnilo rozehrávky a na metách jsme už tradičně působili velmi dravě. Dokonce i prohraný zápas s americkými Ambassadors nás potěšil kvalitní hrou, soupeř byl zkrátka lepší. Po třetím místě ve skupině (za pozdějšími finalisty Ambassadors a Sabatem) jsme si poradili i v zápase s Hlubokou a výhrou 10:6 jsme ukončili turnaj na 5. místě.

Teď už se všichni těšíme na nadcházející sobotu, kdy zahájíme Pražský přebor žáků zápasy s Kotlářkou a Hlubokou.

Výsledky Jarního turnaje žáků zde.