19_20230822_181100.jpg

Junioři opět mistry ČR - 15.10.2012

Ve velmi vyrovnané sérii zápasů se juniorům Eagles opět podařilo získat titul Mistra ČR v baseballu. Finálová série s mladými Draky skončila 3-1 v náš prospěch.

Po prvním víkendu jsme vedli 1-0 na zápasy, když se obraně soupeře vůbec nedařilo a dopustila se 8 errorů. To, společně s tlakem na pálce vedlo k předčasnému konci prvního utkání v sedmé směně (11:1). Další zápas v Brně propršel a tak jsme měli na programu sobotní výlet do Brna a v neděli případné dva zápasy na domácí půdě.

V sobotu začal na kopci David Bárta, a i když Draci pálili, nepovolil jim David víc než jeden doběh. My jsme skórovali ve druhé směně, kdy Šimona Peřinu poslal domů Matěj Bužga. Pak znovu ve čtvrtém, kdy se stejná situace opakovala znovu a v páté směně poslal Olivera Kocuru pro náš třetí bod Láďa Vrbský, 3-1. Do osmé směny střídal Davida Dominik Benátčan a naše obrana si vybrala horší chvilku, navíc se zranil Ondra Maťko (zlomený malíček). Domísek házel slušně, ale právě chyby v poli nás stály vedení a umožnily Drakům vyrovnat. V deváté směně se stav nezměnil. V tie- breaku se nám vůbec nedařilo na pálce, a tak jsme odešli bez bodu. Soupeř položil slušnou ulejvku a obsadil všechny mety. Pak následoval line-drive do levého pole, který famózně zachytil Láďa Vrbský a přihrál na domácí metu, takže Draci nemohli skórovat, jenže následovala meta zdarma a tedy bod. Prohráváme 4:3 v prodloužení. Stav série 1-1. Nádherné zákroky předvedli Ondra Maťko a Michael Zýma, ale celý tým hrál velmi pěkný baseball.

V domácím prostředí začínáme se Šimonem Peřinou na kopci a proti němu Jakub Ižold za Draky. Oba nadhazovači drží pálkaře na nule a obrany jim v tom skvěle pomáhají. Až v páté směně se Matěj Bužga dostáván hitem na první metu. Richard Kania jej ulejvkou posouvá na dvojku a sám je „safe“ na první metě. Martin Herold získává hit a posílá Matěje pro první bod. Kania je aut na domácí metě (trošku sporný call, ale baseball není plavání J), nicméně náš tlak pokračuje a Šimon Peřina stahuje na plné mety další dva body (Herold, Vrbský), pro čtvrtý bod sliduje Míša Zýma na passed ball (4:0), Do sedmé směny střídá Šimona Jakub Podzimek a vede si dobře, my navíc přidáváme dva body – Láďa Vrbský stahuje Olivera Kocuru třímetovým odpalem, Míša Zýma pak zahraje squeeze-play a Láďa skóruje (6:0). Hostům se podaří kosmeticky upravit stav na 6:1, když za Draky dobíhá Přemek Chroust. (Stav série 2:1)

Druhý nedělní zápas začínáme s Vojtou Dědkem na kopci, a soupeř si chce vynutit pátý zápas. Ve druhé směně se útok Draků prosazuje a podaří se jim tři doběhy (Kocour, Gumenyuk a Bártl). My kontrujeme jen jedním doběhem, když, kdo jiný, než Šimon Peřina pálí dvojmetový odpal a David Vohánka jej stahuje pro náš první bod.  Oba nadhazovači pak dál nepovolují žádný doběh až do šesté směny, kdy za stavu dva auty pálí Láďa Vrbský hit, Michael Zýma je trefen nadhozem a Šimon Peřina přidává svůj druhý dvojmeťák – je vyrovnáno, David Vohánka hitem do levého pole stahuje Šimona pro další bod a vedeme 4:3! Na kopec přichází Viktor Šmidt,a i když se první pálkař dostane na metu, je chycen při krádeži a následují dva fly-outy. Osmá směna, na dva striky Viktor trefuje prvního pálkaře (Moštěk), následují však další dva fly-outy, až teprve po druhém trefení (Gumenyuk) se Draci podívájí na druhou metu, ale strike-out ukončí osmou směnu. V deváté jde Drakům pálka od začátku, ale první pálkař je strike-out, druhý fly-out do levého pole a třetí pálkař pálí vysoký „luft“ do středního pole – je konec – jsme MISTŘI ČR 2012.

Velké poděkování patří nejen hráčům, ale i rodičům a „přátelům“ našeho týmu – zvlášť Tomášovi Duffkovi, Lukášovi Boreckému a Karlovi Vohánkovi, kteří nám pomáhali při trénincích a přípravě na semifinále i finále. Fantastická byla i bubnovací skupina BOZY (Borecký – Zýma). Myslím, že se jim kluci (z obou týmů) odvděčili pěkným, koukatelným baseballem. Sám z sebe jsem rád, že pozitivní koučink fungoval a dovedl nás nejen k titulu, ale k týmu, kde je velmi dobrá parta mladých lidí bavících se tím nejlepším způsobem.