19_20230822_181100.jpg

Junioři po roce opět ve finále - 29.9.2012

Juniorský výběr Eagles bude opět po roční pauze bojovat o titul, v třetím semifinále nedopustil drama a přesvědčivým výkonem přetlačil pražského rivala výsledkem 20:2. Dovedl tak sérii do stavu 3:0, což znamená jediné, finále!

Třetí semifinálové klání, které mělo být na pořadu až tento víkend na Markétě, bylo přeloženo již na toto úterý z důvodu víkendových povinností hráčů Kotlářky. Muži se představí na mužském Final Four v Třebíči, zatímco mladší souputníci budou předvádět své umění na MČR kadetů v krčském areálu a tak nezbylo než vytáhnout do zbraně již v pracovní den a to zápasem pod osvětlením v Eagles Parku.

Zápas číslo tři se až na drobné odlišnosti vyvíjel takřka totožně jako první utkání série. Trenéři postavili na kopec své jedničky, tedy Bártu za hostí, ačkoliv nastupovali na domovském hřišti, a Nováka za domácí. Jak již bylo řečeno, počátek zápasu se nesl v obdobném duchu jako zápas první, Honza Novák měl z úvodu lehčí potíže ze strikem, přesto se z problémů vždy dokázal umně vyházet a tak zásluhou jeho i obrany náskok můžů v zeleném narůstal umírněným tempem. Největší oporu však hráči Eagles měli v bezchybné obraně a především neomylném nadhazovači Bártovi. Ten po 4 směny svého představení neumožnil soupeři jediný hit. Z průběhu zápasu a brzkého odchodu Nováka bylo cítit, že se soupeř soustředí předevšim na již zmíněný víkend, kdy v obou kategoriích bude mít ambice nejvyšší. Místo Honzy Nováka zaujal na kopci nejdříve Klaška a po něm Cihlář, kteří po zbytek zápasu srdnatě bojovali s pálkaři Krče. Na straně “domácích” hostů pak utkání s místy ballavým výkonem v poklidu dovedl levoruký Podzimek, kterému s poslední směnou vypomohl Dominik Benátčan. Za zmínku z útoku zelených pak bezpochyby stojí nádherný dvoumetový odpal Kuby Hospodského do levého pole a krádež třetí mety Tomáše Zelinky, které rozehřály v chladném večeru snad všechny účastníky.

Závěrem je namístě poděkovat a popřát hodně štěstí do víkendových bojů soupeři, který přestože spíše než na postup ubíral zrak k sbírání zkušeností nevypustil ani vteřinu. Ačkoliv šlo o tradiční pražské derby, všechny momenty v průběhu série se odehrály v duchu fair play, ostatně tak jsme na to v Praze již zvyklý. To však nic nemění na tom, že hráči Eagles jsou zase na rok juniorskými Vládci Prahy. Teď před nimi již stojí soupeř jediný. Tak jako v mužské kategorii, finále Draci Brno Eagles Praha je tu a věřme, že mužská porážka bude splacena i s úroky.