8_1647554656.jpg
908_20220517_131214.jpg

Juniorky hrály první víkend doma: vyšel na jedničku

Druhá liga juniorek měla svůj první víkend již v dubnu, ale ve stejném termínu se hrál turnaj Krčanda PONY, a tak si tým juniorek musel na své první zápasy v sezóně počkat.

V sobotu 14. května přijely do Eagles parku soupeřky z Plzně. Tento tým proti juniorkám Eagles v nedávné minulosti nehrál. V prvním utkání se podařilo zvítězit výrazným rozdílem 12:2 ve čtyřech směnách. Tři úspěšné odpaly si připsala Kateřina Marková, dva hity a tři RBI zvládla Nika Peerová. Nadhazovačka Nikola Škardová předvedla sedm strkoutů a týmu Slavie nedovolila ani jeden hit.

Druhé utkání domácí nějaký čas nemohly najít recept na překonání plzeňské obrany a až do páté směny byl zápas vyrovnaný. Pak série hitů, chyb soupeřek a met zdarma přinesla tlak na obranu a útok se naplno rozjel. Sedm bodů znamenalo vítězství a soupěř již nezvládl žádnou odpověď.

Eagles Praha x Slavia Plzeň 12:2, 9:3


V neděli se juniorky setkaly v pražském derby s týmem SaBaT Praha. Zápasy v pozdním odpoledni za slunného počasí přinesly podobný scénář jako v sobotu, i když soupeř byl v útoku i obraně jistější a do krčského údolí přijel jen jedinou soutěžní prohrou.

První zápas dirigovala v obraně dvojice Nikola Škardová a Lucie Červenková a výsledkem bylo 10 strikoutů pálkařek z trojského klubu a pouhé dva hity. Útok Eagles odstartovala Eliška Plevová, které se opřela hned do prvního nadhozu a odpálila homerun přes střed centrálního hřistě. Na celkem dlouhou dobu to byl jediný bod, který svítil na tabuli a vnější polařky SaBaTu vychytaly velké množství dlouhých odpalů. Ve čtvrté směně se podařilo naplnit mety a úspěšnými odpaly stáhnout 6 bodů.

Druhé utkání bylo vyrovnané a lépe do něj vstupili hosté. Vedení 2:0 se podařilo smazat až ve čtvrté směně, kdy Róza Blažková trefila hit do opozitu - homerun in the park. Další singly přidal téměř celý lineup a tak se domácí opět mohly radovat z výhry.Na nadhozu se představily Róza Blažková, Nicole Kalenská a zápas doházela Nikola Škardová.

Eagles Praha x SaBaT Praha 7:0, 4:2


Další juniorské zápasy budou na programu v sobotu 28.5. proti Olympii Blansko na domácím hřišti. V neděli 29.5. se postaví v Trutnově v dalším dvojzápase proti dosud neporaženému HSM.

Daniela Viktorýnová, Juniorky U20