951_20221003_121503.jpeg

Mistři U13!

Finále MČR. Běží poslední směna závěrečného utkání sezóny. Napětí všech se dá doslova krájet. Jsou dva auty a jen jeden nás dělí od vysněného titulu. Dva strike …. Míč letí, pálkař prošvihává a v tu chvíli mohou veškeré emoce ven. Kluci křičí, běhají po hřišti jako smyslu zbavení, maminky mají slzy v očích ( nejen maminky ) – kluci z U13 to dokázali – vyhráli a stali se Mistry ČR ve své kategorii.

Cesta k titulu ale byla dlouhá.

Prvním soupeřem byl tým Ježci Jihlava. Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř, ale realita předčila očekávání. Celý zápas jsme si udržovali lehký náskok, ze kterého ale soupeř neustále ukrajoval. V poslední směně v obraně kluci čelili situaci druhá, třetí meta obsazená při vedení 8:7. Zdaleka ne naposledy se ale krásně zakousli a složitou situaci zvládli. První krok úspěšně zvládnutý.

Druhým soupeřem byl domácí tým Sokol Hluboká. Se svou jedničkou nadhazovačem velmi nepříjemný soupeř. Od začátku jsme tahali za pomyslný kratší konec. Po první směně prohráváme 1:3, po druhé směně 2:4, pořád to není ono, kluci makají, bojují jako lvi, ale pořád něco chybí. Po 3. směně je stav 3:3 a začínáme znovu. Po čtvrté směně vedeme 4:3, ale soupeř to v žádném případě nevzdává. Teprve v páté směně odskakujeme a vedeme 7:4 a vítězství už si nenecháme utéct. Ufff…obrovská dřina, ale máme jistotu semifinále. Kluci opět ukázali obrovskou sílu a bojovnost.

V sobotu jsme dohrávali závěrečné utkání ve skupině proti Hrochům Brno. V zápase jsme si vybrali slabší chvilky v obraně a proti velmi silnému lineupu jsme neměli šanci na úspěch. Zápas prohráváme a v semifinále nás čekají Draci Brno !!!

Po bouřlivějším projevu trenérů nastupuje do semifinále opět ten správný tým bojovníků. Proti favoritovi hrajeme nádherný, zodpovědný baseball. Skvělou práci odvádějí nadhazovači a obrana. Za celých sedm směn povolili Drakům 2 úspěšné odpaly a hodili 2 mety zdarma – úžasný výkon. Naopak naši pálkaři dostali nadhazovače a obranu Draků pod obrovský tlak a každou směnu přidávali body. Kluci vydrželi hrát skvěle celé utkání a po posledním autu mohli zaslouženě ( a velmi emotivně ) slavit postup do finále MČR. Tam nás čekal opět největší favorit turnaje – Hroši Brno.

Do zápasu kluci vkročili skvěle. Hned v první směně dostali obranu Hrochů pod obrovský tlak a ujali se vedení 2:0. Dohrávku soupeře končíme double play bez bodu. Ve druhé a třetí směně náš tlak pokračuje, kluci pálí, jsou na metách agresivní, nechají se trefit nadhozem…. V obraně se můžeme opřít o skvělý nadhoz a téměř bezchybnou hru v poli. Dohrávku soupeře zvládáme na 6 nadhozů a po třech směnách svítí na tabuli stav 6:1. Ve čtvrté směně přidáváme další bod, soupeř v dohrávce koriguje dvěma body – stav 7:3. Napětí je obrovské, všichni vědí, co je v sázce. Odhodlání kluků je ale neuvěřitelné. V 5. směně po sérii hitů a chybě obrany hrochů přidáváme další 4 body a stav je 11:4. V dohrávce Hroši stáhli jeden bod a při obsazené 2. a 3. metě našemu nadhazovači končí limit. Další pálkař pálí tvrdý odpal, ale naše obrana vytahuje další skvělý zákrok. Závěrečné dvě směny jsou obrovský boj, Hroši bojovali, ale kluci z Eagles už to nevzdají, dřou, makají a aut za autem se blíží ke svému vysněnému titulu. A je tady ten poslední nadhoz, který soupeř prošvihne ….. EAGLES JSOU MISTŘI !!!

Mistři ČR U13:

Kalenský Lukáš, Špírek Michal, Nepožitek Alexander, Kára Ondřej, Smejkal Jakub, Tošovský Adam, Vodstrčil Viktor, Dvořák Tomáš, Letenský František, Fárník Eduard, Vrzák František.

Realizační tým:

Krejčiřík Daniel, Špírek Michal, Nepožitek Petr, Jana Tošovská