19_20230822_181100.jpg
943_20220921_151810.jpg

MISTŘI U21!

V předchozím článku jste si mohli přečíst rozhovor s hlavním trenérem mistrovských jednadvacítek Martinem Šmidtem. Nyní vám představujeme pohled na úspěšnou sezónu z druhé, hráčské strany. Ten pro Vás sepsal Tadeáš Zavadil, nadhazovač mistrovské jednadvacítky.

Na začátku sezóny se hráči kategorie U21 na hrací víkendy scházeli, jak to vyšlo. Bohužel během zápasu kategorie U21 se hrají v neděli i zápasy extraligy, kterou hrají i někteří hráči kategorie U21, takže základní část vybojovali mladší kluci, kteří hráli každý zápas a díky nim jsme se do playoff dostali z prvního místa. První místo jsme si zajistili výhrou zápasů, které jsme odehráli na soustředění v Brně, nad týmem Hrochů. Pak nás čekala delší pauza a kdo nehrál extraligu, tak musel pouze trénovat, to bylo trošku vidět v prvním přípravném zápase s Draky, kde se nám nedařilo moc pálit a nedařilo se nám ani v poli. Ten zápas byl pro nás hodně důležitý, protože jsme se rozehráli a do Třebíče na semifinále, jsme jeli s čistou hlavou, ale zároveň trochu rozehraní.

V Třebíči jsme po náročném zápase vybojovali první výhru, kde kluci na pálce předvedli skvělý výkon. Dohromady 15 hitů, David Komorous, import z Kotlářky, stáhl 4 doběhy a sám si připsal 3 hity. Z Třebíče jsme se přesunuli na domácí hřiště, kde jsme ze začátku prohrávali, ale Vasko Kolev společně s Honzou Uhlířem, nám po zbytek zápasu dávali šanci skvělým nadhozem a my jsme se ji chopili velmi dobře a dopadlo to výhrou. Tato výhra nám zajistila finále, na které jsme pomýšleli celý rok.

Před velkým finále, jsme se celý týden připravovali a sledovali, s kým se ve finále setkáme. Draci porazili Hrochy 2:0 na zápasy a v sobotu vypuklo finále. První zápas byl opravdu vyrovnaný až do konce, do 7. směny jsme šli za stavu 1:1, bohužel pro nás jsme odešli domů s porážkou. Snažili jsme se na to hned zapomenout a připravit se na další zápas v Brně. Tam jsme opět ze začátku vedli, ale Draci ukázali, že koncovky zápasu byly tento víkend jejich a my jsme tak byli v těžké situaci a prohrávali jsme v sérii 0:2. Dost hráčů se přes týden léčilo z chřipky, a tak jsme hlavně doufali, že o víkendu budeme všichni fit a v plné sestavě.

Nakonec vše dobře dopadlo a během týdne jsme se všichni uzdravili, a také nás doplnil Šimon Blažek, který nám v předešlých zápasech chyběl. Páteční zápas byl zrušen, kvůli počasí, což nás trošku zamrzelo, jelikož jsme si chtěli zahrát večerní domácí zápas, ale když jsme se dozvěděli, že případný 5. zápas by se hrál právě u nás pod světly, tak jsme měli velkou motivaci. V sobotu na kopci začal Albert Pražák a právě ten nás ohromně držel, když odházel celý zápas pouze s jedním umožněným doběhem. No a na pálce jsme se konečně probrali a taky nás táhl David Komorous, který v 6. inningu odpálil tříbodový homerun. Zápas skončil v náš prospěch a stáhli jsme sérii na 1:2, což v nás probudilo naději na nedělní výhru a zároveň možnost srovnat sérii a poprat se tak o titul na domácím hřišti v úterý, před domácím publikem.V neděli jsme chtěli pokračovat ve stejných výkonech, což se nám ze začátku dařilo, hlavně na pálce. Draci postupně mazali naše vedení, ale nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Za vyzdvihnutí stojí i 10 ukradených met našich pálkařů.

Po nervy drásajícím srovnání skóre s Draky, jsme měli obrovskou chuť vyhrát poslední zápas právě v úterý před domácím publikem. Společně jsme pozvali co nejvíce fanoušků a bylo to opravdu znát na atmosféře pod světly, která byla neuvěřitelná a hnala nás do vítězného konce. Do zápasu na kopci nastoupil Vasko Kolev, který nás držel, dokud mu to limit nadhozů (kvůli MČR18) umožnil. Do 6. směny jsme vedli 2:1, ale na začátku další směny draci zatlačili na pálce a po našich chybách v poli se ujali vedení 7:2. My jsme se však nevzdali a začali jsme na jejich nadhazovače vyvíjet tlak. K tomu se pak přidali i fanoušci a celý Eagles Park nám pomáhal ke každému bodu, který jsme stáhli. Nakonec jsme z posledního inningu vyšli za stavu 8:7 pro nás a před námi byly poslední tři outy, které pokud zvládneme, tak máme vítězství v kapse. Díky skvělému výkonu Šimona Blažka, který odházel poslední 4 směny, jsme však veškerý tlak ustáli a stali jsme se MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY U21. Pak už propukly obrovské oslavy a to opravdu "veliké", v každém slova smyslu.

Chtěl bych jménem celého týmu poděkovat všem fanouškům, rodičům, klubu a všem, kteří nás podporovali. Zároveň i Drakům, za tak vyrovnanou sérii, kterou jsme ukázali, jak vyrovnaný a hezký baseball v této kategorii hrajeme. Hlavně bych chtěl poděkovat našemu trenérovi Martinovi Šmidtovi, který nás dotáhl přes celou sezónu, až do vítězného konce.

Tadeáš Zavadil

Odkaz na fotogalerii mistrovského zápasu zde