932_20220811_124716.jpg

Muži svedou bitvu o bronzovou příčku s pražským rivalem

I přes to, že se mužům povedlo zdramatizovat semifinálovou sérii a srovnat stav zápasů na 2:2, poslední zápas nedopadl a muži tak do finále baseballové extraligy nepostoupili. Tím pro ně ale sezóna nekončí - o třetí místo svedou bitvu s Tempem Praha. Bitva to nebude jednoduchá, Tempo dokázalo naše muže v této sezóně přehrát pětkrát, zatímco naši vyhráli pouze jednou. Výhledy hodnotí kapitán A týmu Petr Zýma.

S Draky se vám podařilo pořádně semifinálovou sérii zdramatizovat – co chybělo k tomu poslednímu, vítěznému kroku?

Celou sérii se nám nedařilo hrát obranu podle našich standartů, o to více jsme bojovali na nadhazu a na pálce a tím si vynutili rozhodující 5 zápas série.

Tempo má letos dobrou formu – v základní části skončili na druhém místě, teď bojovali o finále extraligy. V čem je letos jejich síla?

Tento rok přivedli do týmu výraznou posilu na kopec, která jim pomohla zlepšit už tak dobrou nadhazovačskou rotaci.

Vypadá to, že se v boji o třetí místo budete muset obejít bez reprezentantů U18 a bez Jaka MacDonalda – myslíš že to nějak ovlivní Vaši hru?

Poslední dva roky se snažíme do kádru dostat více mladých hráčů, tak abychom budovali další generaci A týmu, takže nebude příjemné je nemít v poslední fázi sezóny. Budeme to muset se staršíma klukama zvládnout.

Jak je těžké se namotivovat na zápasy o třetí místo, když pomýšlíte na nejvyšší příčky?

V semifinále jsme hodně lidí překvapili naším výkonem, chtěl bych abychom na to navázali a ukončili sezónu výhrou.

Pozveš na něco diváky do Eagles Parku?

Je dost možné že se bude jednat o poslední extraligový zápas Houmiho, tenhle srdcař by zasloužil plnou tribunu.


První zápas se hraje v sobotu 13. 8. od 14,00 hodin na Tempu. Nedělní zápas začíná v 11,00 hodin v Eagles Parku. Při stavu série 1-1 se rozhodující zápas odehraje 20. 8. od 14,00 hodin na Tempu.