930_20220803_213741.jpg

Na hřišti necháme všechno, velí Homolka

Baseballový A-tým, díky nedělní domácí výhře prodloužil semifinálovou sérii s Draky Brno do druhého víkendu. Čtvrtý duel je naplánován na pátek opět do Eagles Parku na 19:00. Celý tým věří v opět zaplněné tribuny, které dopomůžou k návratu semifinále do Brna k rozhodujícímu pátému zápasu. Před pátečním duelem jsme krátce vyzpovídali nejzkušenějšího hráče kádru Honzu Homolku.

Jak hodnotíš první semifinálový víkend?

Vývoj zápasů mě osobně překvapil, bohužel jsme nevyužili příležitosti, které nám Draci nabídli. Udělali jsme hodně chyb v obraně a to nás stálo lepší výsledky, ale o tom už je play-off.

V čem jsou zápasy play-off rozdílné oproti základní části či TOP 6?

Play-off je to hodně o psychice. Nemáte moc šancí odčinit chyby, které se budou stávat. Proto je důležité se do play-off pravidelně dostávat a připravovat mladé hráče na vypjaté bitvy.

Jsi hrající legenda Eagles, která zažila nejednu play-off sérii. Předáváš své zkušenosti mladším spoluhráčům?

Samozřejmě se snažím. nejsem sice žádný velký mentor, ale doufám že moje účast na hřišti v semifinálových bojích dodává mladším hráčům větší klid a jistotu.

V neděli dorazilla do Eagles Parku slušná návštěva, hraje se ti lépe před lidmi?

Určitě mám rád plné tribuny. Dodává to zapasu vetší náboj a vyvíjí to vetší tlak na hráče, kteří jsou nuceni podávat lepší výsledky.

Proč by fanoušci neměli chybět na tribuně ani v pátek?

Věřím, že uvidí další kvalitní zápas se skvělou atmosférou, ten kdo přišel v neděli určitě ví, o čem mluvím. Pro výhru a návrat série do Brna na rozhodující zápas necháme na hřišti všechno.

Zápas můžete sledovat také na ČT 4 Sport +.