8_1647554656.jpg
901_20220502_222003.jpeg

Opening víkend ženského áčka

První hrací víkend čekal na ženský tým nejdelší výjezd - do Kunovic a do Ostravy.

Sobota začala pro ženské áčko již v brzkých dopoledních hodinách. V šest ráno odjížděl z Krčského hřiště autobus směrem do Kunovic. I přes náročnou dlouhou cestu jsme vstoupily do prvního zápasu velmi dobře. Očekávaly jsme slabšího soupeře, proto jsme toho využily a povedlo se nám oba zápasy vyhrát rozdílem.

V prvním zápase dokonce zaznamenala naše kapitánka Eliška Thompsonová homerun. Do hry se dostaly i naše mladé posily, které se zhostily prvního startu v ženské extralize velmi obstojně. Nutno vypíchnout Niku Peerovou, která vybojovala dva těžké starty na pálce a agresivně běhala po metách. V krčském dresu se, poprvé v sobotních zápasech, objevila i Kateřina Oplová, které se dařilo jak v útoku, tak i na catcherovi. Na prkně si skvěle vedly i všechny tři nadhazovačky.

Po dvou vítězstvích jsme se přesunuly do Ostravy – kde nás ráno čekaly dva další zápasy, ale i mnohem těžší soupeř. Bohužel se nám v nedělních zápasech nedařilo, tolik jako v těch sobotních. Věděly jsme, že Arrows bude pro nás úplně jiný soupeř. Ostravský tým hodně pálí a je rychlý na metách. Téměř hned od první směny nás poměrně kontaktovaly a bodovaly, a tak se nám vstup do zápasu úplně nepovedl. Utkání jsme nezvládly otočit, a tak v páté směně pro nás zápas v neprospěch skončil.

Vstup do druhého zápasu byl lepší. Dařilo se nám více v útoku. Oproti prvnímu zápasu jsme více pálily. Druhý homerun v letošní sezoně si připsala Eliška Thompsonová a nejde nezmínit i skvělý výkon naší spojky Gabriely Slabé. Bojovaly jsme a Arrows postupně dotahovaly. Bohužel ostravský tým měl na své straně více štěstí, a tak většinou končily tvrdé rány v rukavicích. Ani druhý zápas jsme Arrows nestačily, a tak nedělní zápasy pro nás skončily neúspěšně.

Z prvního extraligového víkendu si tedy vezeme bilanci 2:2. Tento víkend nám ukázal mnoho slabin, na kterých musíme pracovat a co je do dalších zápasů potřeba zlepšit. I přes neúspěšnou neděli bych víkend hodnotila kladně. Zapojily se mladé hráčky a díky moravskému výjezdu jsme tak spolu mohly strávit hodně času, který jsme využily ke stmelení týmu. Následující víkend hrajeme v sobotu doma s Kotlářkou a v neděli se utkáme se Sabatem v Troji. Přijďte fandit. :)

- Natálie Šlancarová a Alice Škardová