949_20221003_114441.jpg

Pražák: "Cíl byl jasný, vyhrát extraligu!"

Kategorie U18 měla pro tuto sezónu jasný cíl - vyhrát extraligu. A to se mi nakonec povedlo. Přečtěte si rozhovor s nadhazovačem mistrovského celku - Albertem Pražákem.

Alberte, sezóna 2022 pro tebe byla hodně úspěšná. Pozvánka na akci do mužského národního týmu, titul s kategorií U18 a dokonce i s kategorií U21. Jak sezónu vnímáš ty?

  Sezóna 2022 byla úžasná a dokázal bych říct i přelomová jak pro mě, tak pro Eagles a i pro český baseball. Dostal jsem první příležitost zahrát si za mužský národní tým, zahrát si v All-star game, měl jsem tu čest být členem bronzového týmu do 18-ti let na ME, sehráli jsme podle mě velmi slušnou sezónu s extraligou a samozřejmě jsme vyhráli dva tituly pro Eagles v kategoriích U18 a U21. Kluci z mladších kategorií nám získali ještě další dva tituly z MČR, takže je krásné se kouknout zpět na celou tuto sezónu.

  Jakého úspěchu v této sezóně si nejvíc vážíš?

   Samozřejmě každá výhra je krásná, ale určitě bych nejvíce vypíchnul 3. místo na ME a titul v jednadvacítce. Tam byla atmosféra nejlepší a nejvíc jsem si to užil.

   Popiš nám cestu k vítězství kategorie U18 – byla cesta extraligou U18 až do finále náročná?

    V kategorii U18 jsme letos dominovali. Měli jsme už od začátku roku pouze jeden plán a to vyhrát jak extraligu, tak MČR. Abych popsal cestu extraligou, nijak zvlášť náročná nebyla, hráli jsme svojí hru a hráli jsme dobře.

    Eagles letos získali čtyři mistrovské tituly v kategoriích U21, U18, U15 a U13. Co myslíš, že je za takovým skvělým úspěchem?

     Tolik titulů je krása vidět, osobně nejvíce mile překvapen titulem U15, kteří odehráli krásné zápasy v semifinále a ve finále. Myslím i však, že za tím vším byla určitě chuť hrát a to, že jsme si všichni šli za jedním cílem, zvítězit.

     Co budeš dělat teď? Máte nějaké volno nebo rovnou naskakujete do tréninkového procesu?

      Já osobně jsem právě teď v Americe, ale samozřejmě hned naskakujeme do tréninkové fáze, protože jako sportovci si nemůžeme dovolit žádný velký odpočinek.

      Co jsou tvoje cíle pro sezónu 2023?

       Cíl je jednoduchý, hrát co nejlíp, obhájit tituly v osmnáctce a jednadvacítce a snad zabojovat i o titul v extralize.


       Mistřy ČR U18 jsou: