19_20230822_181100.jpg
923_20220629_161319.jpg

Pražák před soubojem s Draky: "Potřebujeme čistou hlavu"

Po dvou odehraných sériích baseballové nadstavby TOP 6 jsou naši baseballisté zatím na předposledním, pátém místě. Po krátké pauze jedou muži v pátek na první zápas do Brna ke Drakům, kde odehrají páteční i sobotní zápas (19 a 13 hod). V neděli se pak role prohodí od 13.00 hod uvidíme orlo-dračí souboj doma, v Eagles Parku. Jak vidí připravenost týmu Albert Pražák, nadhazovač mužského týmu?

Po pauze z důvodu PBT se vracíme opět do extraligového dění, jak je tým připraven?

Tým je připraven dobře, máme silný tým, který si teď mohl i dobře odpočinout a navíc nám přijela nová posila, takže jsme rozhodně připraveni.

Jako mladá puška jsi byl součástí reprezentačního týmu na PBT. Byla to tvoje první zkušenost s touto akcí?

Určitě ne, jako reprezentant jsem na PBT hrál již třetím rokem, ale i před tím jsem se do turnaje zapojoval jako brigádník.

Jak sis své působení v nároďáku užil a jak ti to pomůže do bojů v TOP 6?

Hrát za nároďák je vždycky ohromná čest a člověk hraje s tou největší elitou v Česku, takže to si užívám moc. A pro TOP 6 může být nápomocné nejenom čelení dobrým pálkařům, ale také jenom sledování jednotlivých hráčů co se každému jednotlivě špatně pálí a čím vším je v budoucnu můžu dostat.

V pátek se utkáme s Draky Brno. Potřebujeme tuto sérii vyhrát, co pro to uděláme?

To nebude vůbec jednoduché, potřebujeme mít čistou hlavu, nezaleknout se jich a hrát to co umíme dobře. s tím je můžeme porazit.

Letošní sezóna je tvoje druhá v extralize, jaký vidíš rozdíl v tvém výkonu oproti loňské sezóně?

Tak hlavní věc je, že se ze mě stává starter, který jsem v minulé sezoně nebyl. Jinak změnila se rychlost, kde jsem výrazně přidal od loňska a pak jsem hodně pracoval na mentální připravenosti, která se taky zlepšuje.

Na co bys pozval diváky?

Určitě bych všechny pozval na naše domácí zápasy do Eagles parku, protože v příštích zápasech budeme bojovat o postup do semifinále a každá podpora nás tam dostane blíž.