19_20230822_181100.jpg
906_20220511_222425.jpg

Šimon Blažek: "Nerad řeším, co se nesmí stát. Třebíč jdeme porazit."

Baseballisty čeká poslední série základní části. Čeká je soupeř, který má, na rozdíl od našich, místo v TOP 6 jisté - Třebíč Nuclears. Jak vidí nadcházející zápasy odpovídá Šimon Blažek, spojka baseballového týmu.

Další série se odehraje s týmem Třebíč Nuclears. Jak vnímáš, že jsou aktuálně na 3. místě v tabulce?

Třebíč byla schopná vždy hrát dobře a často sehnala velice kvalitní cizince. Dle mého názoru se jim to tento rok konečně sešlo. Minulý týden byli schopni porazit, jako druhý tým v letošní základní části, Draky Brno, což hovoří o jejich kvalitě. Je jedině dobře, že se týmy postupující do TOP 6 mění, a liga se stává vyrovnanější.

Bude to náročná série?

I když má Třebíč již postup do TOP 6 jistý, tak věřím tomu, že budou chtít zakončit základní část dobrou hrou a pozitivním výsledkem. My nechceme nic jiného než vyhrát každý zápas ,který je před námi a bavit se hrou samotnou.

Tento víkend se může rozhodnout o složení TOP 6, máš představu co nám stačí na udržení v horní šestce?

Nerad takhle matematicky řeším co nám stačí a co se nesmí stát. Jdeme porazit Třebíč a budeme se snažit vyhrát každý zápas, který nás o víkendu čeká. To, když se nám povede, tak v TOP 6 určitě budeme.

Jaký máš po pěti kolech pocit z letošního týmu?

Z týmu mám dobrý pocit, na to jakou jsme si prošli přestavbou a kolik nových tváří za nás můžete vidět hrát, bych řekl, že naše výsledky nejsou špatné. Polovina týmu zkušenosti postrádá a druhá polovina týmu jich má na rozdávání. Není lepší chvíle než teď brát tyhle roky jako sbírání zkušeností pro mladé a naopak předávat jejich dravou energii hráčům starším.

Jak ses letos připravoval na sezónu a jaký byl tvůj rozjezd v letošní sezóně?

Zimní příprava byla tenhle rok lehce rozdílná od těch předešlých. Rozjeli jsme ranní tréninky s mladými hráči, kteří mohli. Scházeli jsme se více méně celou zimu mimo týmové tréninky 4x týdně v 6 hodin ráno. Tyto tréninky byly soustředěny především na pálku. Každý kdo chodil, včetně mě, má napáleno obrovskou spoustu míčů navíc a doufám, že se tenhle formát udrží i do dalších zimních příprav.

Můj rozjezd do letošní sezóny nebyl úplně dle mých představ, a to především na pálce. Zní to paradoxně k předchozím větám kolik máme napáleno míčů atd. Proto ale vím, že je jen otázka času, kdy se chytím a budu na pálce nápomocnější týmu. Naštěstí mě od začátku roku drží hra v poli, kde se cítím tento rok velice dobře (zaklepáno).

Na co bys diváky pozval?

Všechny diváky bych rád pozval na příjemně strávený konec jara koukáním na baseball. Ať už se zmrzkou nebo s pivem v ruce, Vaši podporu všichni uvítáme.