8_1647554656.jpg
911_20220530_172822.jpeg

Smolný víkend ženského áčka

Víte, jak se tvrdí, že né každý den je posvícení? Jak se říká, že každý má den blbec? Tak takové dva dny teď zažilo naše áčko. Z našlápnutého víkendu, kdy jsme si mohli odnést tři výhry, nakonec padly tři těžké porážky.

Do prvního sobotního zápasu proti Žralokům Ledenice jsme vstoupili velmi dobře. Již od první směny jsme kontaktovali jejich nadhazovačku a scorovali v každé směně. Naše obrana v čele s Natalii Šlancarovou nedovolila hostům více jak tři body, a proto zápas skončil po páté směně rozdílem v náš prospěch.

Do druhého zápasu jsme chtěli nastoupit stejně, se stejným elánem. Bohužel ten vlak jsme si nechali ujet v mezipauze zápasů, a ne nadarmo se říká, že do rozjetého vlaku se těžko nastupuje. V obraně i na pálce jsme polevili a po prvních dvou směnách už hosté vedli 7:0. Kdo je softballovým fanouškem, tak ví že takový bodový rozdíl se dohání velmi těžko. Což se také potvrdilo. Ledenicím jsme už nestačili, tak jsme si to podělili v sobotu 1:1 na zápasy.

V neděli k nám do Eagles parku zavítalo Joudrs Praha. Už odjakživa je Joudrs velmi palkařský tým, kterému jde vzdorovat pouze pokud obrana i útok odvede perfektní výkon. To se nám tento víkend bohužel nepovedlo. V prvním zápase jsme nedokázali slepit potřebné hity a ve správnou dobu stáhnout potřebné a důležité body.

Druhý zápas byla už jiná pohádka, pálili jsme od první směny a hostům jsme napálili hned pět bodů v prvním inningu. V nadhazovacím kruhu se opět perfektně blýskla Natalie Šlancarová, která držela útok hostů až do šesté směny. Naneštěstí v šesté směně padlo pár zbytečných chyb v obraně a zápas byl hned vyrovnaný. Utkání jsme dotáhli až do zaslouženého tie-breakeru, kde nás však Joudrs přestříleli.

Přestože si z tohoto víkendu odnášíme tři prohry, tak si vezeme i cenné zkušenosti, které se nám budou hodit i do dalších utkání. Oba tyto hrací dny nás poučili, že proti takovým to týmům jako je Joudrs a Ledenice si nesmíme dovolit udělat tolik chyb v obraně a musíme být mnohem agresivnější na pálce.

Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že do čtvrtého extraligového víkendu zlepšíme obranu i útok a odvrátíme prohru Joudrs a poprvé se utkáme proti Tempu Praha.

- Alice Škardová