19_20230822_181100.jpg

U13 na Liberec cupu -19.2.2015

Po téměř čtyřměsíčním zápasovém půstu jsme se v sobotu 14.2. natěšení vypravili do Liberce na již tradiční halový turnaj.  Čekaly nás celkem 4 zápasy.

Hned v prvním zápase proti Miners Kladno byla znát naše nerozehrannost - především na pálce, kdy nám činilo velké problémy zkontaktovat strojový nadhoz. Zápas jsme proto dovedli k vítězství spíše silou vůle a to především tří našich bezpochyby nejlepších hráčů, kteří se postarali o všechny naše body (Mára jako startér lineupu se hned v úvodu zápasu dostal odpalem na metu a Honzík Uhlík ho na 2 auty stáhnul svým odpalem domů a pak v poslední směně se opět Marek dostal na metu – ač pálil do vniřního pole – a tentokrát ho stáhnul domů následující pálkař Honza Uhlíř, kterého posléze na jeden aut poslal domů opět hitem do CF Honzík Uhlík) a bylo z toho vítězství 3:1.

V druhém zápase jsme se střetli se Sabatem. Kluci předvedli asi nejlepší výkon dne, kdy jednak povedenými polařskými zákroky udrželi soupeře , který nakonec skoroval jen 2x v úvodu zápasu. My jsme naopak nepropadli panice a postupně ve druhé směně srovnali na 2:2 a posléze si zajistili vítězství čtyřmi body ve čtvrté směně, kdy útok rozjel razantním odpalem náš předposlední pálkař - nováček týmu Matěj „Číča“ Čečetka a hned za ním se přidal objev dne – Ondra Vaňač. A zbytek bodů zajistili svými odpaly již výše zmínění:  Mára, Honza, Honzík. Potěšující výhra 6:2.

Slabá chvilka na nás ovšem čekala v zápase s domácími Patriots. Soupeř pálil jakoby to na ten stroj trénoval J a my po druhé směně prohrávali 5:0. Nejhorší přišlo hned následně ve třetí směně, kdy soupeř dosáhl 6 bodů s jedním autem. Celkový výsledek jsme pouze korigovali na konečných 6:13.

V posledním zápase jsme si pálkařsky i výsledkově spravili chuť – Tempo jsme přehráli jednoznačně 13:0, kdy jsme na metu pustili pouhé 4 pálkaře soupeře.

Počet obdržených bodů od Patriots a Sabatu nám posléze přisoudil konečné 2. místo na turnaji za Sabatem. (Došlo totiž ke kolečku, kdy 3 týmy měly po jedné prohře a vzájemně se porazili, takže pořadí určovaly právě obdržené body).

Celkově se nám turnaj povedl, ukázalo se, že Ondra Vaňač, který celou zimu opravdu poctivě trénuje, zúročil svou snahu přesvědčivým výkonem a proto jsme ho s Evou rády vyhlásily objevem turnaje.

Další turnaj nás čeká za měsíc na Kladně, kam se vypraví druhá půlka našeho týmu, tak uvidíme, jestli se jim bude dařit podobně.

Alena