19_20230822_181100.jpg
909_20220523_135756.jpg

Vladimír Chlup: "V Top 6 není slabých soupeřů, zdravý kádr bude klíčový."

Baseballisté uzavřeli základní část na třetím místě tabulky. Nyní je čekají boje v Top 6, kam postoupilo šest nejlepších týmů baseballové extraligy. Jaká byla základní část podle hlavního trenéra A týmu, Vladimíra Chlupa? A jaký recept bude na postup do semifinálových bojů?

Jak hodnotíš základní část?

V základní části jsme splnili cíl a postoupili do Top 6. Zapracovali jsme nové tváře a položili solidní základ k vybudováni silného týmu, který má šanci na úspěch. Tradičně silní jsme na palce, až na poslední zápas panuje spokojenost i s obranou, nadhoz se musí v Top 6 zaměřit na omezení velkých inningu soupeře, které skoro vždy určují ráz utkání.

Co se v základní části povedlo a naopak co je potřeba zlepšit do bojů v Top 6?

Pro postup do semifinále bude klíčový zdravý kádr, jako každý extraligový tým nemáme hráče na rozdávání. Pak také naprostá koncentrace v každém utkání. Základní část ukázala, jak vyrovnané týmy budou bojovat o titul.

Andrew Grieder
Andrew Grieder

Co bude klíčové pro postup mezi čtyři nejlepší týmy?

V Top 6 budeme pokračovat v útočném baseballu, který se divákům určitě musel líbit.

První série Top 6 se odehraje s Arrows Ostrava, která měla pomalejší rozjezd, ale nakonec se do Top 6 dostala. Je to soupeř, kterého jsme chtěli na úvod?

V Top 6 není slabých soupeřů. Ostrava do ní určitě patří, i přes špatný začátek ukázala, že umí zabojovat a vyhrávat utkání, ve kterých jde o všechno i přes to, že její kádr oproti loňskému roku výrazně oslabil.

Na co se mohou diváci oproti základní části těšit, bude něco nového?

Oproti základní části posílil kádr zkušený Scotty Mulhearn, na kterého spoléhám, že dodá týmy více klidu v rozhodujících fázích utkání. Po letech se na kopci představí Marek Červenka, který by mohl být výrazným faktorem, ke konci základní části se objevil Andrew Grieder na nadhozu a vypadá dobře, vrátil se Michal Zýma, jenž v neděli homerunem ukázal, že bude soupeře zlobit. A na rozdíl od ostatních máme jednoznačného MVP Martina Červenku, na kterého není dost slov chvály. Spolu s naším vlastním talentem mladíků jsou to atributy budoucího úspěchu.

Scotty Mulhearn

Par slov na závěr?

Je to tady, na tohle se všichni moc těšili a nezbývá než prodat tvrdou dřinu ze zimy a přetavit ji v baseball, na který stojí za to do Eagles Parku chodit a na který všechny ze srdce zvu.