19_20230822_181100.jpg

Žáci na halovém turnaji "Z" v Brně - 28.11.2013

S výběrem našeho velmi omlazeného žákovského týmu jsme se vydali na brněnské výstaviště na první halový turnaj této zimy.

Ve skupině nás postupně čekaly zápasy proti olomouckým Skokanům a brněnským  Technice 2 a Pipas.

Eagles: Skokani –  4:2 – tým si postupně zvykal na stroj a vzájemně se sehrával. Vítězství se zrodilo až téměř v konci zápasu.  V dalším zápase proti Technice 2  jsme už více pálili a tak skóre po 9. směnách bylo 8:6 v náš prospěch a na konto jsme si připsali i první homerun Honzy Uhlíře.  Posledním soupeřem dne byli brněnští Pipas, kteří bohužel směnu za směnou přidávali na své konto body čemuž jsme dokázali konkurovat pouze jedinkrát – konečný výsledek 4:9. Tým působil unaveně a na rozdíl od soupeře se naše pálka během zápasů nezlepšovala. Vzhledem ke kolečku ve skupině jsme ale nakonec my postoupili na úkor Pipas do horní osmičky. Byli jsme ovšem nejhorším týmem a v neděli ráno nás tak čekal nejlepší tým – Draci 2. Bohužel hned v první směně doběhl soupeř pro 4 body (po třech homerunech).  Výsledek jsme zvládli zkorigovat pouze 2 bodovým homerunem Honzy Uhlíře. V tomto zápase se nejvíce projevila naše pálkařská nezkušenost, zatímco my jsme nadhozy pouze trefovali (a pole je sbíralo), soupeř (a pozdější celkový vítěz) tvrdě pálil. Prohra 2:9 nás přesunula do boje o nižší příčky, kde jsme narazili opět na Techniku 2, která nás v nesmírně vyrovnaném zápase nakonec přehrála 2:4. Promarněný okamžik nastal ve 4. směně při 2 outech a obsazených metách, kdy bohužel Leo nedokázal propálit vnitřní pole. Prohra znamenala, že bojovat můžeme už jen o 7. místo.  Soupeřem nám byla blanenská Olympia a opět napínavý zápas s nepropustnou obranou a šťastným koncem pro nás – výhra 2:0 a konečné 7. místo z 15 zúčastněných celků.

Součástí turnaje bylo i homerun derby – vyřazovací klání tříčlených družstev. Ve čtvrtfinále naši rychlíci (Marek Slabý, Leo Hurtig a Honza Uhlík) opět narazili na pozdější finalisty Draky 2 a byli vyřazeni.

Cílem naší účasti na turnaji bylo, aby si kluci z t-ballu začali zvykat na nadhoz, zároveň jsme si je chtěli otestovali na nejrůznějších postech a v neposlední řadě si užít zábavu.  Sedmé místo bylo vlastně bonusem nad plán.

Velký dík patří všem řídícím, fandícím a mrznoucím rodičům.

Alena