19_20230822_181100.jpg

Žáci na turnaji v Liberci - 10.12.2013

Už se pomalu stává tradicí, že cestu do Liberce vždy komplikuje nepříznivé počasí.

Už se pomalu stává tradicí, že cestu do Liberce vždy komplikuje nepříznivé počasí, přesto jsme se tam letos vypravili hned se dvěma týmy (nakonec jelo 17 hráčů) a hned v prvním zápase jsme poměřili síly ve vzájemném zápase. S nadhazovacím strojem a pěnovými míčky se rychleji popasoval tým White, který vyhrál 5:2.

Hned v dalším zápase se Green Eagles utkali s domácími Patriots. Za celý zápas  jsme bohužel zaznamenali 14 strikeoutů, 6 hitů a pouhý jeden bod. Soupeř však skóroval 12x. Posledním soupeřem zelených byl SaBaT a průběh podobný – 13 SO, 4 hity, 2 body – soupeř bodoval 6x.

White Eagles v zápase se SaBaTem byl strikeout 16x, hitů jsme měli 6 a bodovali 3x stejně jako soupeř. Takže se rozhodovalo v tie-breaku, kdy my bohužel skórovali jednou a soupeř v dohrávce 2x, konečný výsledek 4:5. Rovněž výsledek s Patriots byl těsný, bohužel opět v náš neprospěch 6:7, když jsme zaznamenali 10 SO a 11 hitů.

Výsledky svedly opět naše týmy dohromady v zápase o konečné 3. místo.  Zde se projevila větší herní zkušennost hráčů White, kteří podali svůj nejlepší sobotní výkon, konečně začali míče odpalovat – dosáhli 16 hitů a 10 bodů. Green zvládli jen 4 hity a 2 body.

Nejlepším hráčem White byl Honza Uhlík s 8 hity, velmi kvalitní hrou v poli a zejména se svou první zpožděnou krádeží domácí mety J. Nejlepším hráčem Green se stal Matyáš Smola s 5 hity. Pochvalu si určitě zaslouží i všichni nováčci, pro které to byly první baseballové zápasy, první odpaly, polařské rozehry... Doufám, že se jim hraní líbilo a odjížděli nadšení.

Ač jsme s Evou, Davidem Malíkem a zapisovatelem Vláďou Slabým (všem patří obrovský dík) sedm hodin neslezli ze hřiště, neboť naše zápasy navazovali jeden za druhým, byl turnaj rozhodně ve všech směrech užitečný. Víme co potřebujeme vylepšit, na čem zapracovat. Největším problémem našich hráčů během celého turnaje bylo pálení. Na rozdíl od soupeřů jsme zaznamenali příliš mnoho SO nebo autů kvůli odpalu do stropu. Hra v poli nebyla špatná, nováčci se samozřejmě musí zorientovat v příhozech - mnoho jich letělo špatným směrem, ex t-ballistům doufám začíná docházet, k čemu je dobrý catcher a že po metách se dá běhat i bez odpalu....

Alena