8_1647554656.jpg
914_20220530_191456.jpeg

Žákyně třetí ve druhém kole Superligy

Po ne příliš úspěšném prvním kole žákyňské superligy jsme si chtěli spravit chuť v kole druhém, i když jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého.

Dosavadní zápasy v superlize ukazují, že všechny týmy dokážou hrát pěkný softball a naopak všechny týmy si dokáží vybrat slabé chvilky. Proto není před hracím víkendem nic ztraceno a je potřeba jít do všech zápasů naplno. 


Sobota, 14. 5. 2022

V prvním zápase jsme měli rozepsané Piranhas Beroun. Věděli jsme, že pokud se nám tento zápas podaří vyhrát, bude to cenné vítězství a dobrý vstup do turnaje, který holkám ukáže, že vyhrávat umí. A povedlo se nám to více než dobře - již v první směně jsme v podstatě udali krok zápasu a nastříleli jsme 5 bodů. V konečném výsledku přestříleli Piranhas 10:1. Na prkně vedla skvěle zápas Nela Švestková, která vyřadila strikeouty sedm pálkařek z dvanácti.

Do druhého zápasu jsme nastupovali s vědomím, že jsme již jeden zápas vyhráli a to nás pravděpodobně stálo vítězství. Jakoby nás první zápas ukolébal a v druhém jsme toho proti Beavers Chomutov moc nepředvedli - pálky nefungovaly, dělali jsme velké množství chyb v obraně a zápas končí 3:11 pro chomutovské. Byl to poslední zápas dne a holky měly za úkol si analyzovat mezi sebou, co bylo špatně a co udělat pro to, aby se takový zápas neopakoval. 


Neděle 15. 4. 2022

Do nedělního ranního zápasu jsme nastoupili proti domácím Joudrs Praha. Zápas byl vyrovnaný, první dvě směny jsme vedli, bylo k vidění plno hezkých zákroků i fair play situace ze strany Joudrs, kdy hráčka na druhé metě netečovala naší běžkyni, ale rozhodčí to neviděl a vyhlásil aut. Polařka se ale sama přiznala a tím jsme obsadili druhou metu. V konečném výsledku to pro nás nic nezměnilo, ale velmi toto gesto oceňujeme a jsme rádi, že můžeme hrát se soupeři, kteří hrají fair-play. Ale zpět k zápasu - bohužel nám utekla jedna směna a soupeř nám v ní nadělil maximální počet bodů na směnu - šest, na což jsme nedokázali odpovědět. Zápas tedy končí 2:9 pro Joudrs. 

Další zápas nás čekal soupeř, který dosud neprohrál jediný zápas v tomto ligovém kole - Kotlářka Praha. My jsme se ale ničeho nezalekli a šli jsme do zápasu se vším odhodláním, ale bohužel pár chyb v obraně hned první směnu nás v podstatě stálo zápas. Soupeř nám nadělil 5 bodů a rázem bylo skóre 1:5. Tady se ale začala opravdu projevovat síla holek, které skóre postupně stahovaly. Na obrat nám však nestačil čas a zápas končí o jeden těsný bod v náš neprospěch - 6:7. Na prkně podala krásný výkon Sam Gočaltovská, která nadělila soupeřům pět strikeoutů. Tento zápas se také skvěle vyvedl Alici Duchoňové, nejnovější člence našeho týmu. Ze dvou startů na pálce dokázala dvakrát doběhnout pro bod a ještě pochytala lufty v zadním poli. 

Tím, že jsme v sobotu vyhráli první zápas proti Piranhas, které prohráli toto kolo všechny zápasy, jsme se kvalifikovali do bojů o třetí místo. V tom jsme vyzvali opět Beavers Chomutov, tým, o kterém jsme věděli, že když budeme hrát koncentrovaně, můžeme vyhrát. A to se také povedlo. Nutno říct, že obranu skvěle podržela parádním nadhozem Nela Švestková, na kečru ji skvěle doplňovala Sofie Gasowski. Holky šly do zápasu s plnou parádou a vůbec nevypadaly, že už mají za sebou ten den dva zápasy. Zápas proto končí cenným vítězstvím 13:4 pro nás a my si odvážíme poprvé pohár a skvělé třetí místo. 

Ráda bych ještě vyzvedla výkon Barči Vyklické jako prvního pálkaře line-upu. Její úspěšnost obsazení mety byla v zápase byla až na jeden start 100%. Skvělými odpaly se prezentovala i Nela Švestková, Johanka Kaiserová nebo Adéla Prokopová. Krásné zákroky či odpaly bychom také našli u každé ze zbývajících hráček týmu: Emmy Nikodýmové, Alice Duchoňové, Apoleny Pavlíkové, Sofie Gasowski, Kiki Barešové, Sam Gočaltovské, Terezky Prokopové a Amálky Rybákové. 

Během tohoto víkendu jsme viděli, že je potřeba pracovat na obraně - holky dokážou zahrát skvělé - až nadstandardní hry, ale občas chceme hrát a ještě není pořádně chycený balón. Víme, na čem pracovat a postupně naši hru zlepšujeme. Velkou radost nám ale dělají samy holky, protože tento víkend pracovaly jako tým a to nás opravdu baví pozorovat.

Tak nám držte palce do dalších bojů, které nás čekají už tento víkend na domácím hřišti. 

Verča