8_1647554656.jpg
893_20220501_115250.jpeg

Žákyně v rozjezdu sezóny

Žákyně vstupují do sezóny s obměněným trenérským složením. Hlavní trenérkou je Jana Chýlová, trenéři jsou Veronika Burianová a Vláďa Prokop. Technickou vedoucí je Lída Gočaltovská. Sezóna žákyním již začala, mají za sebou přípravný turnaj, první kolo superligy i první zápasy Pražského přeboru.

Nutno podotknout, že zimní příprava probíhala v jiném režimu, než tomu bylo doposud. Zaměření zimní přípravy bylo z větší části na rozvoj všestranného pohybu, z menší pak specifické softballové schopnosti. V praxi to znamená, že jsme braly pálky a míče do rukou méně, než je možná v zimní sezóně běžně, ale věříme, že se nám to vrátí v jiných oblastech. Třeba v tom, že holky budou pohyblivější, protaženější a budou umět běhat, spadnout i rychle se zvednout:). Teď už ale k začátkům venkovní sezóny.

Před propuknutím Superligy Žákyň U13 se žákyně zúčastnily ještě venkovního přípravného Joudrs Cupu U13. Ten se díky špatnému počasí nakonec odehrál na umělém hřišti a v saunových podmínkách v tenisové hale. Navzdory všem povětrnostním podmínkám se jim podařilo umístit se na čtvtrém místě z celkových devíti.

Hráčky si opět mohly zkusit i infieldové postavení a různé herní situace. Tým tvořily Samantha Gočaltovská, Sofie Gasowski, Barbora Vyklická, Amálka Rybáková, Adéla Prokopová, Tereza Prokopová, Apolena Pavlíková a Stella Fontaine a doplnily je mladší Sára Gergelová, Anetka Novotná a Josefína Dvořáková. Realizační tým: headcoach Jana Chýlová a coach Vláďa Prokop

Superliga žákyň - 1.kolo

Turnaj Superligy žákyň byl v prvním dnu pro žákyně dlouhý. Díky očekávané nepřízni počasí si žákyně zahrály i večerní zápas pod světly. Tedy nová zkušenost, ale dlouhý den.

První zápasy ráno a odpoledne se jim v mnoha errorech nedařily, ale večerní zápas prohráli s ne tak velikým rozdílem a v neděli byly opět o trochu blíž k vítězství. Žel počasí se podepsalo na jejich výkonu, protože v posledním zápase pršelo opravdu vydatně. Výkon však stoupá a tak budou usilovat o lepší umístění v lize, nyní jsou na posledním místě tabulky.

Tým: Nela Švestková, Samantha Gočaltovská, Johanka Kaiserová, Amálka Rybáková, Barbora Vyklická, Adéla Prokopová, Sofie Gasowski, Tereza Prokopová, Emma Nikodýmová, Apolena Pavlíková, Stella Fontaine a nejmladší posila Aneta Novotná. Realizační tým: headcoach Jana Chýlová a coach Vláďa Prokop, coach Lída Gočaltovská a Róza Blažková


Pražský přebor 

První kolo pražského přeboru jsme odehráli ve středu 27. dubna na domácí půdě proti Storms Praha. Nezačali jsme úplně dobře, ještě před zápasem se nám zvládla nešťastnou náhodou zranit Kiki, ale kontrolní RTG prstů byl naštěstí v pořádku.:) Samotné zápasy pak byly hlavně o zkoušení situací, rozházení nadhazovaček a agresivním běhu na metách. Všechny hráčky předvedly dobrou hru, chyb bylo málo to vedlo ke dvěma výhrám. Ze hřiště jsme odcházeli s dobrým pocitem a víme, na čem zamakáme do příště!